Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Most akkor vegetáriánus vagyok?

Most akkor vegetáriánus vagyok?

Figyelt kérdés

Régen ettem húst. Most (2-3 éve) csak a csirkemellet ettem meg (meg szalámikat). A kedvenc levesem a húsleves volt. Most ha arra gondolok, hogy azt a levet eszem meg amiben az a véres hús főtt hányingerem lesz. Szalámikat már egyáltalán nem eszem. Sőt a csirkemellet sem tudom megenni.

Mitől van ez?


2011. febr. 9. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak egy időszakra nem kívánod a húst. Én is elég finnyás vagyok hús-ügyileg. Nálam is csak csirkemell jöhet szóba, meg színhús (karaj pl.), de pl. ha belegondolsz, hogy miből is van (lehet) a szalámi, szerintem az sokkal rosszabb mint a húsleves, amibe amúgy sem véres a hús, hiszen ha láttál már nyers húst, akkor tudod, hogy az nem véres (normál esetben). Ha zavar, hogy nem eszel húst, akkor próbálj nagyon minimális adagokat enni belőle, hátha újra megkívánod.
2011. febr. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy pár éves időszakom, amikor undort éreztem a hústól. Nem is ettem meg. majd nagyon vashiányos lettem, és mondta a doki, hogy meg kellene próbálni egy kis húst enni, hacsak nem tiltja valamilyen vallási meggyőződésem. :P


Én sosem ettem volna meg, de párom rávett. És fokozatosan megszerettem a húst. Most már hetente megkívánom magamtól is, és megtanultam úgy elkészíteni, hogy szívesen fogyasszam.

2011. febr. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ignis Subdialis ***** válasza:

Simán el lehet szokni a hústól (többünk tapasztalata), olyannyira, hogy ha nagy kihagyás után megeszel egy adagot, akkor a szervezeted akár drasztikusan ki is lökheti magából (fel, vagy le:), de ha ez szerencsédre nem következik be, akkor "csak" nagyon megvisel a megemésztése.

Szalámikat mondjuk azért nem is nagyon érdemes enni, mert az köznyelven szólva a húsipar szennye, abba az kerül, amit már csak erős fűszerezéssel és apróra darálással lehet "szalonképessé" tenni.

De ha pusztán attól undorodsz, hogy az a véres cafat... hát, az lehet hogy inkább pszichés. Szokták mondani, hogy ha saját kezűleg kellene kinyírnunk az ebédünket, akkor mindannyian vegák lennénk...

2011. febr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!