Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mannaszappan? Megéri az árát?

Mannaszappan? Megéri az árát?

Figyelt kérdés

Tényleg olyan jók? Fürdethetem vele a féléves babámat?

Légyszi azok irjanak, akik kipróbálták, az ő véleményük érdekel!!!


2010. szept. 30. 09:00
1 2
 1/11 anonim válasza:

Szia!

Szerintem jó fajta szappanok,bár találtam kedvezőbb áron is: olivaszappan.hu /és nagyon jók:)/.

Kisbabádnak egyenlőre a natúr,ilatmentes a legjobb,de semmiképpen nem javasolt olyan,ami kámforos illatú.

Ha illatosat szeretnél,mindenképpen nézz utána,hogy babánál alkalmazható-e az adott illóolaj,ami a szappanodban van.

Egyenlőre a natúr a legjobb:)

Klasz,hogy egyre több a tudatos anyuka:)

2011. márc. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
aki tudatos anyuka, nem vásárol olyan szappant, aminek az egyik fő összetevője a pálmaolaj, ezt minden natúrszappan összetevőinél figyeljétek.
2011. jún. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
Miért, mi baj van a pálmaolajjal? (Nincs gyerekem, nekem ekcémás bőrre kellene a szappan)
2011. szept. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

"Miért, mi baj van a pálmaolajjal? (Nincs gyerekem, nekem ekcémás bőrre kellene a szappan)"


Szia Sorstársam!


Feltételezem, azért írta a tudatos anyuka a hozzászólását, mert a pálmazsír miatt irtják a pálmákat, de ettől még sokkal jobb Mannaszappanokkal tisztálkodni, mint vegyszeres tusfürdőkkel.


Manapság divatos iszonyatosan környezettudatosnak tűnni, mindenestere kíváncsi volnék, mennyi műanyagpalackot, mennyi eldobható pelenkát használt fel élete során ugyanez a tudatos mama, illetve, hogy valójában mit tesz a környezetkímélés érdekében.


Én kipróbáltam a Mannaszappanokat, nekem majdnem teljesen tünetmentes lett az ekcémám, ráadásul nagyon sokat tanultam a hírleveleikből, tiszta szívvel ajánlom őket!

2011. okt. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Ez a tudatos anyuka sokat tesz környezetének kímélése érdekében, hidd el....én csak arra gondoltam, hogy a natúr szappanok közül is ki kell választani azokat, amelyek nem tartalmaznak pálmaolajat.
2012. aug. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

"A pálmaolaj vagy pálmazsír az olajpálma (Elaeris guineensis Jacq.) nevű növény húsos gyümölcshéjából sajtolt növényi zsiradék, míg a pálmamagolaj a pálmafélék magvaiban van fölraktározva. A terméshús és a mag 60-70% zsiradékot tartalmaz." (wikipédia)


Azaz nem írtják miatta a pálmákat, a gyümölcséből készül az olaj.

2013. máj. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 YinSu válasza:
100%

A kérdező kommentjére a válasz igen, mi már régóta Mannaszappanokkal fürdünk, a Babót pedig újszülött kora óta fürdetjük vele, természetesen minden öko, bio termék sokkal jobb, mint a bolti vegyszeres baba termékek.


A pálmaolajjal kapcsolatban, valóban nem a pálmát vágják ki az olaj miatt, ellenkezőleg. Az orángután élőhelyét szolgáló esőerdőket vágják ki azért, hogy pálmafákat ültessenek az olajtermelés miatt, így pusztítják ki az ott élő állatokat.

2014. nov. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
sziasztok! a temahoz csak annyival tudok hozzaszolni, hogy a manna oldalan olvastam hogy ugyelnek arra hogy palmazsir ne keruljon bele semmibe!
2016. márc. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
A pálmaolaj, pálmazsír az olajpálmából van kinyerve (uhh jó kis szenvedő szerkezet bocsi:( ) és a legtöbb ételben és kozmetikumban ezt használják mert legkönnyebben és legolcsóbban beszerezhető. Az olajpálmák termesztéséhez rengeteg esőerdőt vágnak ki, állatok pusztulnak el, állatfajok pusztulnak ki emiatt. Az olajpálma gyökérében egy olyan gátlóanyag van ami ha a talajba jut, évtizedekig nem engedi más növények termesztését. Ez a probléma vele
2018. márc. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Előző vagyok, ne haragudjatok nem láttam, valaki már leírta.
2018. márc. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!