Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Az édesítők egészségesek vagy...

Az édesítők egészségesek vagy nem?

Figyelt kérdés

Atalltam a stiviara és a xilitre a cukor helyett. Nem vagyok kövér sem cukorbeteg, csak egészségesebb alternatívát kerestem. Erre szembe jön ez a cikk:


[link]


Akkor most mi van?


2023. máj. 18. 10:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%

Az édesítők nem egészségesek, főleg, ha pl érzékeny vagy rájuk.


Semmi értelme lecserélni.

2023. máj. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Z003 ***** válasza:
79%

Vannak amik, igen és vannak amik nem. Az évek során sok édesítőszert vontak ki a forgalomból változatos okok miatt.


Valamint a cikk alapjául szolgáló közleményben ez a figyelmeztetés található:

"The guidance in this guideline is not based on toxicological assessments of the safety of individual non-sugar sweeteners and is therefore not intended to update or replace guidance on safe or maximal levels of intake established [...]"


Valamint a cikkben is:

"Mindemellett a WHO kiemelte, hogy az édesítőszerek tartós fogyasztása és a megbetegedések, illetve korai halálozás közötti kapcsolat a tanulmányok ellenére sem elég megalapozott egyelőre. Éppen ezért a szervezet saját ajánlását feltételesnek bélyegezte."


Szóval ez egyenlőre nem bizonyított, csupán statisztikailag vannak rá utaló jelek. Viszont az ilyen statisztikákat sokszor befolyásolják egyéb tényezők amit nem lehet kiszűrni. Ezért szükséges további vizsgálat. Ez alapján a WHO szerint ugyan azon az állásponton maradt mint amin eddig.

2023. máj. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%

Minél közelebb van valami a természetben előforduló formához, tehát értsd nem vegyészek állították elő, az annál egészségesebb.


A szervezeted ha édes ízt érzékel, akkor beindulnak olyan folyamatok, amelyeknek be kell, na mármost ha felkészül arra, amit vár, de az mégsem jön, akkor az semmiképp nem lehet egészséges. Érted, ugye?


A legegészségesebb pedig az lenne, ha a cukrot max. gyümölcsök által fogyasztanád.

2023. máj. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%
Van az a pénz, amennyiért az édesítőszer egészséges. :)
2023. máj. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%
Én xilitet ettem egy időben, igaz, kúraként, de nagyon nem tett jót. Az édesítőszerek sokszor ártalmasabbak, mint a cukor. Inkább egyél kevés édeset, de azt cukorral vagy mézzel.
2023. máj. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos igaz. Rontják a cukortoleranciát. Egyre többféléről derül ki.

Nincs egészségesebb mint a természetes alapanyagok.

Ha már édes, legyen cukor, lehetőleg nem hozzáadott, hanem a saját benne levő.

Vagy ha mégis sütizel, akkor plusz mozgást is vigyél be arra a napra.

2023. jún. 11. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az édesítőszerek túlevésre ösztönöznek. A bizonyos körökben egészségesnek mondott eritrit és sztívia is. Saját tapasztalataim alapján nem ajánlom.
2023. jún. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

2-3 évente fellángol ez a vita.

A répacukor, szőlőcukor, nádcukor valóban nem egészséges.

Akkor már inkább Eritriol, stivía, ill. kettő keveréke. Ez is mértékkel.

Néha lehet édesíteni mézzel, (ebben legalább sok vitamin is van), de az energiatartalma azonos a fehér cukoréval.

2023. júl. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A cukorgyárakban előállított fehér cukor, amit plusz cukorként kevernek bele szinte mindenbe, semmivel sem kevésbé mű, mint az édesítőszerek...
2023. okt. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
Tavaly májusban leálltam az édesítőszerekkel és éreztem változást. Az emésztésem jobb lett, az arcbőröm ism és egy idő után alig kívántam már az édes dolgokat. Sőt, a túl édeset meg sem bírom már enni. Szerintem jobb kerülni, főleg, hogy rengeteget fogyasztunk belőle, ráadásul a rosszabb minőségűekből.
febr. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!