Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Ha 10 éve nem eszem húst, és...

Ha 10 éve nem eszem húst, és mindennap zöldségeket, gyümölcsöket, teljes kiörlésű péktermékeket, sok tejet + tojást eszek, akkor egészséges vagyok?

Figyelt kérdés
De akkor miért fázok meg kéthetente? Szedjek Béres cseppet? 18 éves vagyok,8 éves korom óta nem ettem egy falat húst sem saját elhatározásból! És miért vagyok husis? Van rajtam kb 2-3 kg felesleg: 160cm/54kg. Nem eszek sokat, napi 1600kalória kb, bár nem sportolok semmit.
2010. okt. 11. 17:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
A tojásban rohadt sok a koleszterin. kb egy db tojás fedezi a napi szükséglet háromnegyedét, és ugye közben akkor még mást nem ettél. És ez csak egy példa. Jobban oda kéne ezekre figyelned ha ezt a fajta táplálkozást választottad.
2010. okt. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ja bocsi,a tej csak sok, a tojás az havonta 1x kb egy 3 tojásos rántotta sok gombával.
2010. okt. 11. 18:02
 3/22 anonim ***** válasza:
Jah, az más. De szerintem ha ennyire komolyan veszed a dolgot (nagyon helyesen teszed) akkor érdemes lenne egyszer elmenned egy dietetikushoz és táplálkozási tanácsokat kérned tőle. Ő jobban fel tudna világosítani.
2010. okt. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Érdekelne a dolog, csak a közelben nem tudok ilyenről, és biztos van ennek anyagi vonzata is, és egyelőre nem saját keesetből élek, és nem szeretném ilyennel terhelni a családi kasszát.
2010. okt. 11. 18:23
 5/22 anonim ***** válasza:
Nincs rajtad felesleg, ideális a súlyod. A megfázásnak nincs sok köze a táplálkozáskor, maximum a C vitamin miatt, de már azt is van aki cáfolja. A megfázáshoz vagy a külső körülményeknek vagy a lelki kiegyensúlyozatlanságnak van köze. Szedhetsz Béres cseppet, nem árt, esetleg pótolja azokat a vitaminokat, amiket húsevés hiján nem viszel be. A sport is jót tesz az immunrendszernek, de főleg a lelki béke, megfelelő alvás, nem túlzott terhelés.
2010. okt. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem tartom magam kövérnek, de zsírpárnák vannak a hasamon, és hátul a derekamon, szeretnék tőle megszabadulni, de kevesebbet nem akarok enni, és futni utálok, és a padlón felülésezni is. Vmi jó sport kellene.
2010. okt. 11. 19:24
 7/22 anonim ***** válasza:
Biciklizz és ússz. Szerintem ezek arra is jók lesznek, hogy erősödjön az immunrendszered.
2010. okt. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Sokmindentől érezheted náthásnak magad. Ha ilyen gyakran megfázol, akkor ki kellene vizsgáltatni. Nekem arcüreggyulladásom és teljes légúti gyulladásom volt láz nélkül. Csak fájt a torkom és náthás voltam kb 1 évig. Napi 4-5 zsepi. Aztán kapsz pár tanácsot, krémet, ínhalálni kell és vigyázni. De csak orvosi vizsgálat után.
2010. okt. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Böse ***** válasza:

1. A tojástól semmi bajod nem lesz sőt, többet kéne enned (az elfogyasztott koleszerinnek nincs köze a koleszerinszinthez)

2. a tej az egy ipari hulladék, semmi egészséges nincs benne

(víz+tejcukor+tejzsír+ jó kis hormonális anyagok amit a természet a bociknak szánt)

3. ha nem sportolsz, akkor ne csodálkozz hogy kezdesz gyarapodni, én a kondizást javaslom

4. télen mindenki megfázik, még az is aki 10 gramm c-vitamint fogyaszt, meg sportol is

2010. okt. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

El fogok járni a télen uszodába, h kicsit edzek!:)

2010. okt. 16. 14:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!