Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A manuálterapeuta ugyazt...

A manuálterapeuta ugyazt jelenti mint a csontkovács?

Figyelt kérdés
2010. okt. 22. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Előfordulhat nem tom!
2010. okt. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szinonimaként használható.


Egy dolgot fontos tudni manuálterápiát Magyarországon csak orvos és gyógytornász végzettségűek végezhetnek mert nagyon veszélyes és káros tud lenni ha helytelenül végzik.

2010. okt. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szerintem nem, olvastam egy cikket, aszerint tök más

fel is tettem itt egy kérdést, de nem kaptam választ rá

úgy látszik, senki nem hallott róla

2010. okt. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ciropraktika=csotkovácsolás. Általában az ízületi problémákal foglalkozik, kimozgatásos műfogásokkal. Kiropraktőröket három helyen képeznek: Berlin, Heidelberg, San.Hosé.Heidelbergben csak orvosokat képeznek át kiroprktőrnek, míg a másik kettő 4 éves főiskola, és önálló prakszis gyakorlását biztosítja. Magyarországon nincs ilyen képzés, csak holmi gyorstalpaló tanfolyamok, ahol még az anatómia alapjait sem sajátítják el, így több kárt csinálnak mint hasznot. Sajnos sok ilyen "mester" munkáját kellett már helyre hoznom. A manuálterápia kizárólag a gerincvelőből kiinduló idegbecsípődések okozta belszervi és ízületi problémákkal foglalkozik. Széles körű anatómiai, élettani, kórélettani ismeretek kiván, s nagyon érzékeny kezet az elmozdult csigolyák helyreállításához. Kievben, Pekingben, és Sanghajban tanítják, az akkupunktúrával együtt, mivel a két kezelésforma együttesen eredményes. Sajnos Magyarországon néhány botcsinálta "Mester" tanítja. Megjegyzem, az orvosoknak fogalmuk sincs egyik kezelési formáról sem, mert a tradicionális gyógyítást hivatalból tagadják. Nem tehetnek róla. Ezt verték beléjük az egyetemen.
2010. okt. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!