Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Melyik rostos üdítőben nincs...

Melyik rostos üdítőben nincs tartósítószer?

Figyelt kérdés
Mármint az üdítő márkaneve érdekelne,és hogy melyiket hol lehet kapni?
2010. nov. 30. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Általában egyikben sincs, mert hőkezeléssel tartósítják. Más kérdés, hogy miből vannak ezek az üdítők: cukor, sürítmény, mennyire műanyag. Én nem veszem be ezt a 100%-os dumát sem, láttam egy műsort, egy orvos beszélt róla, hogy semmivel sem jobbak, mint a kóla.

A különféle biolevek biztosan jobbak, de nagyon drágák. Kicsit olcsóbbak (de drágák) a Spar sajátmárkás bio levei, 7,5 dl-es papírdobozban vannak.

1 liter 450 Ft egy Aldiban kapható narancslé, ami elvileg frissen préselt, hűtőben tárolandó és csak 1 hétig áll el kb. Ezt nagyon szeretem, de nem tudom, mennyivel jobb, mint a többi. Talán jobb.

És nermég találtam a Siónak egy termékét:

[link]

Ez is nagyon jó szerintem.

2010. nov. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi,ez nagyon jó tippek,én nem vagyok jártas a témában.Igazából a kisfiamnak szeretném elkezdeni,mert a teát se nagyon kéri,a hippes bébi-italok sem olcsók,és a gyerekorvos mondta hogy bármelyiket adhatom csak ne legyen benne tartósítószer.
2010. nov. 30. 10:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Elméletben rá van írva, hogy mi van benne. a 100%-osban állítólag nincsen.
2010. dec. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ha egy szaftot frissen préselnek az mentes lehet a tartósitástól.Még akkor is van tartósitószer , ha csak c-vitamin van benne.Mondjuk a cukor is tartósit ha egy bizonyos koncentrácio felett van (ha jol emlészem 4-5% felett). Szóval friss préselés es hütés mard a leg naturabb.
2010. dec. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A legjobb ha saját magad készíted el és csak a szükséges mennyiséget, hogy mindig frissen legyen fogyasztva. Ebben garantáltan nem lesz káros anyag. A neten találni sok ötletet.

Pl. ez! [link]

Ha jól tudom, mindegyik üdítőben van mesterségesen előállított citromsav, ami hosszú távú fogyasztása nagyon káros a szervezetre. Gyomor és bélproblémákat okoz.

2010. dec. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Babának én is a saját gyártás ajánlom. Szerencsére nem kell sok gyümölcs hozzá és hamar kész.
2010. dec. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 100% arra utal, hogy 100%-os gyümölcskoncentrátumot tartalmaz. Nagy népámítás az egész...

A legjobb ha veszel narancsot és magadnak facsarod, akkor meg is érzed, hogy milyen a 100%-os narancslé :))

Ha túl tömény lesz akkor higítsd valamivel.

2010. dec. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!