Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Összefüggésben lehet a sok...

Összefüggésben lehet a sok tartósítószer, adalékanyag, színezék és mű-anyag azzal, hogy a mai gyerekek korukhoz képest túl magasak, túl jól tápláltak és eszméletlenül hiperaktívak?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 10 évben egyértelműen ez a tendencia, látom, mert gyerekekkel foglalkozom.
2011. júl. 4. 22:38
 1/10 A kérdező kommentje:
Meg azt is, hogy mit tömnek magukba minden nap...
2011. júl. 4. 22:39
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem. A magasság, jóltápláltság pont egészséges szervezetre jellemző, ezek meg roncsolják.
2011. júl. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A normál kategóriára ez jellemző bizonyára.

De hogy 6-7 éves gyerekek 140 cm-esek és 45 kilósak legyenek, ez már túlzás. Tizenéve még egy ilyen sem volt, aztán megjelent egy, aztán egy-kettő, mára meg nem egy-kettő.

2011. júl. 4. 22:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Inkább azzal függhet össze,hogy ma a terhes nők mindenféle vitaminokat szednek,és szoptatáskor is. A tápszerek is műkaják,bármi lehet bennük.
2011. júl. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

a tápszertől semmi baja nem lesz a gyereknek. én sosem ittam anyatejet, mindig tápszeres baba voltam, most 18 évesen MAKK egészségesen, 170 cm 60 kg-val létezem, minden baj nélkül.

lehet, hogy a mai gyerekek nagyobbak, viszont az sem volt jobb, amikor 4-5 éve a 8.os gyerekek akkorák voltak, mint egy ötödikes.:S

2011. júl. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A hiperaktivitást egyértelműen okozhatják a színezékek/tartósítószerek.Persze kérdés mit hívunk hiperaktivitásnak:)
2011. júl. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hiperaktivitást a túlzott cukorbevitel is okozhat, és nagyrészt a sok szinezéket és tartósítószert tartalmazó üdítőkben sok a cukor, ezeknél kissé nehéz lenne megmondani.

A túl jóltápláltság a kövér szinonimája? (nem szemétségből kérdezem így, én is az vagyok) Mert ha igen azt szintén a műkaják, de nem a tartósítószerek és színezékek, hanem a túl magas zsír- és szénhidráttartalom (is) okozza.

2011. júl. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi.

Igen, a túl jól táplált a túlsúlyos. Valahogy egyre kevesebb a normál kategóriájú kisgyerek, vagy sovány alkatilag, vagy duci, sőt..., és hihetetlenül kevés lett az átlagos.


Ahogy jönnek a 6-7 évesek, akik ugye vagy nagyovisok, vagy kicsi iskolások, legalább 2-3 évvel idősebbnek néznek ki, mint 8-9 éve.


És mondom: annyira betegesen nyugtalanok - ha nem is diagnosztizált hiperek, de már messze nem a normál kategória!

2011. júl. 16. 23:08
 9/10 anonim ***** válasza:

Meg az is lehet, hogy a túl sok ingerrel vannak túlpörgetve. Pl a tévé, a számítógépes játékok. ez utóbbiakból nem is egy olyan van, amitől még egy felnőtt is bepörög, nemhogy egy kisgyerek, és mégis játszanak vele.

Gond lehet az is szerintem, hogy a szülők is folyton idegesek, nem foglalkoznak annyit, és úgy a gyerekkel, mint az igényelné.

Szerintem ez minden szempontból nagyon összetett kérdés.

2011. júl. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
En eleg magas vagyok gyerekkent(14et toltottem junius vegen) a tobb mint 180centimmel..pedig en nem vagyok edes szaju..inkabb vizet iszok mint cukrosleveket persze enis iszok mint mindenki mas.. teljesen normalisan etkezem versenyszeruen uszok es kosarlabdazok rendszeresen nem vagyok kover most azt hiszem 61-62kg vagyok vekon vagyok de nem vagyok osszeesve de azert vagyok vekony mert folyamatosan rengeteet novok.
2013. aug. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!