Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Melyik mézben van a több...

Melyik mézben van a több vitamin? Az akác vagy virág méz?

Figyelt kérdés
2010. dec. 13. 23:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Az akácméz mindenképpen jobb hatású, én azt javaslom.
2010. dec. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyikben sincs jelentősen több vitamin a másiknál.
2010. dec. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2010. dec. 13. 23:22
 4/11 Bocipók ***** válasza:
76%

Én úgy tudom, hogy a virágméz azért egészségesebb, mert mivel több féle növény nektárja, ezért több az ásványi anyag tartalma is.

Sokan azért nem szeretik, mert hamarabb kristályosodik, mint pl. az akácméz.

Nem gond, mikróban újra felolvasztható!

2010. dec. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vitamin szempontjából teljesen mindegy. De egy ismerős méhész azt mondta, hogy a virágméz egészségesebb, mert sokféle virágról gyűjtik a méhek, így többféle értékes összetevő van benne. Nálunk az alap a virágméz és csemege az akác, selyemfű, repce, stb.
2010. dec. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2010. dec. 14. 14:55
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
Az igazság pedig az, hogy természetesen egészségesebb a méz a cukornál, de az ujabb kutatások alapján semmiképpen sem jó annyit enni a mézből, hogy abból tudd fedezni a vitaamin-igényedet. Ezzel azt akarom mondani, hogy a méz is egy egyszerű szénhidrát, ami terheli a szervezetedet ha napi kb. egy evőkanálnyi mennyiségnél többet eszel belőle. Vitamin a mai világban már csak jó fajta táplálékkiegészitőkben van, annyi amire igazából szükségünk van. Utána lehet nézni, hogy már 1960-ban megállapitották táplálkozástannal foglalkozó nagyjaink, hogy már akkor is csak 10%vitamin volt a káposztában, burgonyában, a tejben, mint a háború előtti időben volt. Köszönhetjük ezt az "áldásos" munkát végző mezőgazdaságnak, és élelmiszeriparnak.
2010. dec. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

AZ előttem szólónak:

Gratulálok! Tökéletesen hitelesnek találtad a média szennyből származó szemetet a méz egészségtelen mivoltáról.


A családunkban van méhész: Nem spórol a mézzel, mondjuk úgy.

Nem hazudok, ha azt mondom, hogy a családból ő jár legkevesebbet az orvosi rendelőben. (3 évente 1x HA megfordul és akkor is ilyen 3 napos betegségek).


A kérdezőnek:


A vitamintartalmáról annyit, hogy kilométerekkel olcsóbb mint az "étrend kiegészítők" és akkor még nem is beszéltünk a tabletták segédanyagairól amik már közel sem egészségesek.


Végkövetkeztetés: Virágméz és amennyit csak a kasszád bír. Valóban szénhidrát, de nem az ismert tiszta hanem kötött állapotban: Elhízástól nem kell tartani és tovább bírod a napi hajszát mintha cukrot fogyasztanál hasonló mennyiségben. Ezutóbbi személyes tapasztalat.


Ki fogtok röhögni: Reggeli kávémba is mézet teszek. xD

2010. dec. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az akác méz is virágméz, mivel akácvirágból van.

Sok mézet egyetek, de csak ismerős, mindíg ugyan attól a termelőtől.

Én a Lehelpiacon veszem mindíg ugyanattól a termelőtől, mert a boltiba nembízok. A multikba meg pláne nembízok.

2010. dec. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!18:52 nem röhöglek ki,volt amikor fájt a torkom és mézet tettem én is a kávéba.További jó napot!
2010. dec. 18. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!