Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Segítséget, "társat" szeretnék...

Segítséget, "társat" szeretnék, aki segít, hogyan legyek egészséges. Van valaki itt aki bio-, vega-, esetleg más életmódot folytat és segítene?

Figyelt kérdés
Először is, minnél kevesebb húst, és semmennyi műanyagot nem szeretnék fogyasztani. 15 éves vagyok, és 1 éve próbálkozom, de rájöttem, segítőtársra van szügségem. Anyukám szkeptikus, ő nyugodt szívvel tömne az egészségtelen cuccokkal. Sajnos a mai világban elég nehéz egészséges kajákat találni. Egy lelkitársat szeretnék :) Jelentkező?
2011. jan. 9. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Én ovo-lakto vega vagyok, de első körben azt tudnám javasolni, hogy menj el egy dietetikshoz, ha változtatni szeretnél. Elég könnyű baromságokba futni a neten. Ha vega szeretnél lenni, akkor rengeteg mindent kell majd megtanulnod ahhoz, hogy kiegyensúlyozott legyen a táplálkozásod (nem a húsmentesség miatt, az a legkevesebb, hanem azért, mert az egészséges táplálkozásra törekszel).
2011. jan. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Egyél jó sok fűvet??Azt mondják a vegetáriánus sose hal meg csak a fübe harap.
2011. jan. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van egy rossz hírem. Csak egészségesEBBEN élhetsz a mai világban, tökéletesen egészségesen nem. Erre szabad és kell törekedni, betegesen foglalkozni a témával nem jó.

Itt el tudod olvasni, miért nem:

[link]


Ha túlzásba viszed, ez is betegség.


Tehát maradjunk a normálisnál. Nyilván azt már te is tudod, hogy kerülni kell a műkajákat és gyorskajákat, néhány dolgot pedig helyettesíteni:

fehér liszt, kenyér helyett - teljes kiörlésű vagy rozsliszt, rozskenyér

finomított cukor helyett - méz, nyírfacukor vagy finomítatlan nádcukor (és persze minél kevesebb ezekből)

sok sertés, marha helyett - csirke, hal (de az egészségeshez hozzátartozik, hogy kis mértékben fogyasztasz vörös húsokat is)

fehér rizs helyett - barna rizs, bulgur, köles

zsíros krumpli helyett - zöldségköret párolva vagy nyersen

csoki helyett - gyümölcs

gyümölcsjoghurt helyett - natúr joghurt vagy natúr joghurt igazi gyümölccsel, mézzel

chips helyett - biokölesgolyó

mustár, ketchup, majonéz - a bio változatban nicsenek adalékok

sok só helyett - zöldfűszerek

üdítő helyett - ásványvíz, zöld tea, limonádé (igazi citrommal), frissen facsar zöldség és gyümölcslevek

De ez nem váltja ki azt, hogy sportolsz is.


Nem olyan nehéz ez, de tény, hogy 15 évesen kell hozzá anyukád egyetértése és beleegyezése, hiszen ő tart el, ő vásárol, ő főz.

2011. jan. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindenben egyetértek az előttem szólóval, csak egyvalamit elfelejtett. Azt, hogy ez mind ok, csakhogy a mai élelmiszerek még akkor sem ha bio-minőségüek, sajnos már akkor sem tartalmaznak annyi vitamint és ásványi anyagot amennyire az embernek szüksége lenne, amennyet kb. 60 évvel ezelőtt még tartalmazott. Igen, itt tartunk, hogy ma az élelmiszeripar és a mezőgazdaság annyi vegyszert, rovarirtót, műtrágyát, adalékanyagot, állagjavitót, és még számtalan szintetikus anyagot használ munkája során, hogy mára a termőföldjeink ki vannak szipolyozva, már a földben nincsenek meg a növények számára oly fontos ásványi anyagok. Az igy megtermelt növények mára már csak maximum az 1950-hez képest 10% tápanyag-tartalommal rendelkeznek, ez több mint kevés. Ha valaki mégis biztositani akarja a megfelelő vitamin és ásványi anyag-ellátását, (ami az egészség alapja) akkor bizony fontos hogy olyan táplálékkiegészitőt szedjen, (természetesen ügyelve hogy egészségesen is táplálkozzon,) ami megfelelő mennyiségben, és nagyon jó arányban tartalmaz mikrotápanyagokat. Javasolnám a Magyarországon fellelhető legjobb fajtákat: Vitaminkirály multivitamin, dr. Lenkei multivitamin, Jó közérzet központ multivitaminjai, ....

És javaslom, ha rámész ezekre az oldalakra, akkor az ajánlott irodalmat is nézd meg, sok hasznos könyv van, amikből tanulhatsz még.

Egyébként én nagyon örülnék neki, ha ilyen haladó gondolkodásu volna a tizenéves gyerekem. Ezt üzenem anyukádnak.

2011. jan. 20. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!