Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Agresszív búcsú a gyógynövénye...

Agresszív búcsú a gyógynövényektől! Lehetséges ez?!

Figyelt kérdés

"Ismereteim szerint az OGYI engedélyes gyógynövényes, nem gyógyszernek minősülő gyógyhatású készítményeket át kell minősíteni gyógyszerre vagy élelmiszerré.


Minden egyes gyógynövénynél 80-120.000 dollárba kerül az engedély, és minden egyes hatóanyagra meg kell kérni. Tehát, ha egyik gyógynövénynek 5 gyógyító tulajdonságot tulajdonítanak, az engedély díja 5-ször a fenti összeg.


Azok a termékek, melyek élelmiszerként vannak engedélyezve (OÉTI), - ismereteim szerint - a továbbiakban is forgalmazhatók."


Megdöbbenve olvastam a hírt.

[link]

[link]

Szeretném tudni, hogy kinek mi a véleménye erről, vagy csak engem döbbentett meg ennyire?


2011. febr. 16. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Én is hallottam, olvastam ezt a mega-b@romságot.

Nem teljesen épeszű, aki kitalálta, elmeintézeti szökevény aki alkalmazni fogja.

Mert alkalmazni fogják, az összeszáradt agyú véglények.

Söpörjük már ki őket!

2011. febr. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Hát persze!A hagyományos orvoslás csak humbug pedig ősanyáink is tudták mi mire jó.és nem volt még ez a mérgező világ mint most.megértek 80-90 évet is.

természetes anygaokkal nem tudják elég jól leépíteni az emberek mint a mai futószalagon gyártott gyógyszerekkel amit sokszor indok nélkül felírnak.

2011. febr. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
halálipar...
2011. febr. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 öregvarázsló ***** válasza:
83%

Hát ha a gyógyszeripari multikon múlik, le is söprik a gyógynövénykészítményeket.

Hiszen ezektől sok esetben hamarabb, mellékhatások nélkül lehet gyógyulni.

Persze nem minden esetben váltják ki a gyógyszereket.

2011. febr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

"Ismereteim szerint..."


Az én ismereteim szerint pedig sajtból van a Hold.

2011. febr. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%

16:36,

nem mondtál semmit.

Ha mégis lenne mondanivalód, akkor azt írd.

2011. febr. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%

A kérdés is csak beidéz két oldalt.


Itt a kérdéses EU direktíva:

[link]


Most már van miről beszélni.


Amúgy engem is felháborít, hogy valakit arra akarnak rábírni, hogy igazolja, amit állít.


Ami konkrétan elhangzik az paranoia. Generikus készítményeknél nem kell külön vizsgálat, elég a szakirodalomra hivatkozni, a tradicionális szerek pedig ez alól is kivételek lesznek. A homeopátia pedig továbbra is élvezi abszurd kiváltságait.


Hol itt a probléma?

2011. febr. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vannak olyan gyógynövény alapú készítmények,amelyeket étrend kiegészítőként forgalmaznak.Szedjük azokat ezután.
2011. febr. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!