Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segítséget kérek: apámnak...

Akisa kérdése:

Segítséget kérek: apámnak stroke-ja volt, alkoholizál, agresszív, késsel támadt a családra. Idegenekkel egy bűbáj. A háziorvos széttárja a kezét, a pszichiáter új gyógyszert ír fel, ami nem segít. Hova lehet fordulni segítségért?

Figyelt kérdés
57 éves, 10 éve volt stroke-ja rengeteg gyógyszert szed.
2011. aug. 18. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudsz vele mit kezdeni a kényszer gyógykezelés lehetősége már régen megszünt, így amíg vér nem folyik nem avatkozik bele senki.
2011. aug. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rendőrég? Bíróság? A hatóságok el tudják rendelni a kényszer gyógykezelést és akkor talán megszűnik a terror. Csak gondolom bizonyítani kell, hogy veszélyes önmagára és a családjára nézve. Pszichiáterrel ledumálni...

Szerintem ez lehet egy megoldás, bár én nem vagyok jogász, lehet nem ártana egyet megkérdezni, hogy milyen jogi lépések vannak ez ügyben.

2011. aug. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1998 évi XIX Tv.


140. § (1) Az ideiglenes kényszergyógykezelés a kóros elmeállapotú terhelt személyi szabadságának bírói elvonása jogerős ítélet nélkül.


(2) Ideiglenes kényszergyógykezelésnek akkor van helye, ha megalapozottan lehet következtetni arra, hogy a terhelt kényszergyógykezelését kell elrendelni.


(3) Az ideiglenes kényszergyógykezelés elrendelésére az előzetes letartóztatás elrendelésére vonatkozó szabályok [130. § (1) bek.] irányadók.

2011. aug. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szal szerintem nem szűnt meg...
2011. aug. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez a törvény a papára nem vonatkozik, esetleg majd akkor, ha valami oknál fogva büntetőeljárást kezdeményeznek ellene. Ezt a bíró szokta alkalmazni fő- vagy mellékbüntetésként.
2011. aug. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget. Sajnos a Rendőrség addig semmit nem tesz, amíg valami tényleg nem történik. A lelki terror meg nem minősül " valaminek". :( Az a baj, hogy a vizsgálatok alapján teljesen beszámítható, csak a családját terrorizálja. Szeretném megelőzni a tragédiát, de szinte lehetetlen. Megpróbálkozom ismét a Pszichiáterrel, hátha...
2011. aug. 18. 10:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ajánlom, hogy magán pszichiáterhez menj, ha megteheted. Lehet többe kerül, de valószínűleg foglalkozni is fog a dologgal..
2011. aug. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!