Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Evés után mit egészséges...

Evés után mit egészséges csinálni? Sétálni, vagy inkább pihenni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 13. 20:14
1 2
 1/11 Plaga ***** válasza:
80%
Közvetlen utána pihenni kell, bár egy könnyed sétával sincs semmi gond. Tudni kell, hogy edzéseket nem rögtön étkezés után kell lebonyolítani, mert az étel ott megy ki belőled, ahol belédment :)
2011. márc. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy tanultam, hogy mozogni kell, semmiképpen sem pihenni.Persze könnyű mozgást, pl. egy kellemes séta, vagyis nem edzésről van szó.Még annyit, hogy a séta akkor lesz teher, ill. kellemetlenség, ha túlettük magunkat. Az meg ugye megint nem egészséges...
2011. márc. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
hát evés után közvetlenöül ne kezdj el trambulinozni, azt ajánlom... : ) Egyébként ha lepihensz akkor az elég rossz, sétikálj az udvaron egy kicsit :)
2011. márc. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Evés után a szervezeted az emésztésre koncentrál, tehát ha mozogni kezdesz (itt most egy keményebb fizikai edzést értek mozgás alatt), akkor nem igazán tud fókuszálni rá. Egy könnyed, nem megerőltető séta simán belefér kajálás után, viszont egy futballedzés nem valószínű. :)
2011. márc. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Rendben van.

Köszönöm a válaszokat!

2011. márc. 14. 19:36
 6/11 anonim válasza:

1000 lépés étkezés után én úgy tudom ez a "barát"-ok /papok/

jelmondata volt a latin megfelelőjére nem emlékszem,

/ mint mondjuk a z ora et labora, vagyis imádkozzál és dolgozzál!!!!.....mint a "való világ"-ban gondolom az is ezt sugallja mert én még nem "sugalltam" belé..../

Esetleg valaki? tudja latin eredetit is?

2011. márc. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Embere válogatja..."Eleink" nagyot pihentek ,egy kiadós ebéd után...Most is ez ajánlott-nehéz étek után...Ám, ha egy kis könnyűt ettél, s nyugodt vagy-sétálj sgyet...Deni
2011. márc. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nem vicceskedni akarok, de én evés utána meglátogatom a mellkéshelyiséget! Olyankor kiadósan lehet helyet foglalni!:D Ezt veheted pihenésnek... Nekem kajálás után mindig mehetnékem támad.
2011. márc. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Szerintem jobb egy kicsit sétálni (és igen, itt sétára gondolok, mert - ha jól értem - a kérdező nem beszélt semmiféle edzésről...).

Ez is arról szól, mint a "ne menj rögtön vacsora után aludni" dolog. Az emésztésnek is jót tesz, ha teszel egy kört :) (és újra hangsúlyozom, hogy nem EDZÉS-re gondolok :)

2011. márc. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
séta után egy kis döglés :)
2011. márc. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!