Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Milyen krémet ajánlotok nap...

Milyen krémet ajánlotok nap ellen 1 év körüli babának, amiben nincs annyi méreganyag, és bevált?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 29. 12:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Inkább első sorban árnyékot kéne csinálni fölé.
2011. ápr. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia!Tavaly az 1 éves lányomnak a bőrgyógyász dokinénije ajánlotta a dm-es 50 faktoros naptejet.Ekcémára hajlamos a kislányom bőre,de ezzel semmi problémánk nem volt.Se színe,se illata nincsen,és tökéletesen eloszlatható a bőrön,pillanatok alatt beszívódik.

Amúgy árnyékban is bekentem,hiszen ki tud megtartani egy örökmozgó 1 évest sokáig egy helyben?

2011. ápr. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

az orvosok nagyon sokszor és erőteljesen hangsúlyozzák: a kicsibabákat, kisgyerekeket VÉDENI kell a közvetlen napsütéstől. Árnyék, nagyobbnál félárnyék, ingecske, sapka, kendő. NEm pirulhat le!!!! egész életre "megjegyzi " a bőr -mondják a bőrgyógyászok.


Tehát: ÁRNYÉK.

(így a vegyszertől is óvjuk: ami később allergiás reakciókban jelentkezik)

2011. ápr. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem az egész testét kentem,csak a kezecskéit,illetve az arcát(medencéből visszatükröződik a napfény a sapi alá is).Árnyékot én is csináltam neki,nem a tűző napra tettem,elhiheted!!!Viszont nem egy ülj le rád vigyázok babám volt/van,aki 2 percnél többet ül egy helyben!Rohangáljak utána napernyővel az utcán is esetleg?Valamilyen más megoldás is kellett,és ORVOSSAL beszéltünk,hogy milyet ajánl.

Nem kell lehurrogni,én is a kérdésre válaszoltam!!!

2011. ápr. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

(bocsánat, nem akartam senkit se lehurrogni.) Csak annyiszor látok tűző napon babákat, és félek. Nagyon-nagyon sok baj forrása lehet - ezt a szakemberek mondják.

És azt is, hogy egy életre MEGJEGYZI A BŐR a pirulást, égést. Tkp. 10-4 közt csak árnyékban lehetnek

2011. ápr. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Bocsánat,lehet,hogy elragadtattam magam egy picit.Valóban 10-4-ig nem lehetne napon tartózkodni.Igazából 3 előtt nem megyünk ki soha.Délelőtt meg dolgom van idebent.Úgyhogy tulajdonképpen a naptej egy plusz óvintézkedés nálunk,valamint,ha strandolunk,akkor kötelező kellék a kiskalap mellett.
2011. ápr. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem lehet egész nyáron árnyékban a gyerek. És séta közben sem tudom eldugni minden testrészét (pl. kéz) kissapka meg ing alá, továbbá, ha 4 után viszem ki attól még be kell kennem, de azért köszi a figyelmeztetést...


Még várnék további válaszokat.

2011. ápr. 30. 07:08
 8/15 anonim ***** válasza:
Esetleg gyógyszertárban kérdezz rá.Ott biztos tudnak felvilágosítást adni az összetevőkről is.
2011. ápr. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Nekünk a doktornő azt ajánlotta, hogy min. 40 faktoros legyen, a patikában pedig az Eucerint ajánlották. Bevált.
2011. máj. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Én Dr.Hauschka naptejet használok, ebben nagyon kevés(talán nincs is)káros anyag, de ezt sajna múlt nyáron már alig lehetett kapni, talán már csak Németországban lehet...:S

De interneten, vagy homeopátiás orvosoknál érdeklődhetsz eziránt, mert tényleg NAGYON jó, a Babának főleg!

2011. máj. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!