Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Az év melyik szakasza számít...

Az év melyik szakasza számít mezítláb-barátnak?

Figyelt kérdés
Vagyis mettől meddig terjed dátumra az az időszak, amikor már-még nyugodtan lehet mezítláb járni bárhol? Régen biztosan volt erre valami mondás, népi tapasztalat, amikor sokan jártak mezítláb mindenfele. (Bár az is igaz lehet, hogy ők sokkal jobban bírták, mint a mai emberek.)
2011. jún. 29. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Szent György naptól Szent Mihály napjáig (míg kinn a gulya)
2011. jún. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én ugy tudom, nem ugyanaz, de az R betűs hónapokban nem szabadf fűre ülni, és gondolom ez a mezitlábra is igaz(mármint azon hónapok amelyek nevében R betű is szerepel)
2011. jún. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
"Szent Mihály öltöztet, Szent György vetkőztet."
2011. júl. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Abygel90 válasza:
Nincsen ilyen időszak meghatározva. Ez nem dátum, hanem időjárás függő. És én nem tudok olyan mondást ami kifejezetten erre vonatkozna (néprajz szakos vagyok). Ezt is a család anyagi helyzete, és az időjárás határozta meg.
2011. júl. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Meg a praktikum: nagyanyám levette az új csizmát, mezítláb ment, és csak a templomnál vette fel, hogy "- ne kopjon"

:)

apám állítólag a friss hóba is ki-ki szaladt mezítláb.

2011. júl. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is simán kimegyek a hóba pár perc erejéig. De tettem már kb. 6 kilométeres túrát 10 °C alatt (persze száraz talajon).

Nálam a mezítláb-barát időszak áprilistól októberig/novemberig tart. A kettő között meg legszívesebben téli álmot aludnék, ha tehetném. :)

2011. szept. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Májustól szeptember végéig, de vannak kivételek: néha már áprilistól lehet.
2017. júl. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!