Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mi ez es egeszseges a viaszos...

Mi ez es egeszseges a viaszos reteg az alman?

Figyelt kérdés

Bio alma anyosomektol, lehet, hogy ezt valoban nem permeteztek? Allitolag semmit sem permeteznek. Tenyleg kicsi, sok benne a kukacos is.

Kicsit nyugtalanit, hogy igy mosatlanul adjak a 2 eves gyermekemnek, ezert szeretnek utanajarni.


2011. aug. 25. 12:29
 1/5 Smartguy86 ***** válasza:
100%
Az alma héjja viaszos, egyszerű védekezési mechanizmus. Lepergeti a vizet, így nem jön létre ozmózis... gondolom.
2011. aug. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

azért meg kell mosni az almát. kívülről is kerülhet rá szennyeződés.hangyák stb megmásszák, a porról nem is beszélve.

és én azért kukacos almá sem adnék egy kisgyerek kezébe. nem túl jó élmény a kukacot átharapni.

mossák meg, vágják kisebb darabokra, úgy adják a kisgyerek

kezébe.

2011. aug. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Rengeteg almafajta létezik. A legtöbbnek nem érezni a felületén tapintással a viaszos réteget, némelyik viszont szinte ragacsosnak tűnik. Én spec. nem szeretem úgy megenni. Előtte jól megmosom, és átdörzsölöm. Egyébként nem káros, szerintem csak ízlés dolga...
2011. aug. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat! Ez a ragacsos fajta alma lehet, amiröl egyik valaszolo irt. En magamnak is megmosom, pont ezek miatt, es az onos esövel...stb is rakodhat ra szennyezödes, ami regen nem volt. Söt mar a ferjem is megmossa, ahogy tölem latta. (Gyerekkoromban meg nyugodtan megettem mosas nelkül is a 70-80-as evekben.) Anyosom es aposom es a csaladjuk sajnos figyelmen kivül hagyjak, amit mondok, minden ervvel együtt, mert nekik mas a velemenyük.

Azert megnyugtato, hogy akkor ez meg valoban bio.

2011. aug. 25. 13:03
 5/5 anonim ***** válasza:
nem sokat ér hogy nem permetezik. az autók benzingőze is ugyanúgy méreg és az valamilyen szinten mindenhol ottvan a levegőben, ott is ahol az almafa van.
2011. aug. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!