Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Nem szörnyű a bio kaják íze?...

Nem szörnyű a bio kaják íze? Mennyivel drágábbak?

Figyelt kérdés
2011. szept. 27. 01:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Sokkal drágábbak és valójában nem is izlenek,mert mondhatni íztelenek,legalábbis nekem!Én inkább maradok a hagyományos de jó minőségű kajáknál!Gondolom azért iztelenebb mint a normál kaják mert nincs bennük ízfokozó és egyéb nyalánkság:D
2011. szept. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Anyukám biokertészkedik, de már vagy húsz éve, én azon nőttem fel, és például a nagyüzemi paradicsomot, amit boltban meg zöldségesnél árulnak, egyszerűen képtelen vagyok megenni, annyira íztelennek érzem.

Amúgy ha az ízfokozó hiánya a baj valamiben, azt pár hét alatt meg lehet szokni.

2011. szept. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A bio és a nagyüzemi zöldségek között annyi különbség van, hogy korlátozva van milyen vegyszerekkel védekezhetsz a kártevőkkel szemben. Drágább a bio körülmények között előállított kaja, mert nem lehet használni pl.: műtrágyát hogy minél nagyobbra felfújhassad a zöldségeket.A másik nagy különbség, hogy a bio kajákat szigorú és rendszeres ellenőrzések alá vetik. A bio minősítés egyik fő kritériuma, hogy a termesztő területen előtte soha nem használtak műtrágyát. A bio minősítés megadására Magyarországon a Biokontroll Hungária Kft. jogosult és ők végzik az ellenőrzéséket is. Kizárólag ezek az élelmiszerek nevezhetőek Bio-nak.

Tudok olyan gazdáról, aki már lassan 4 éve nem permetezi a paradicsomait és szépen virulnak a kertjében.

2011. szept. 27. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Bio kaja a boltba: Ízetlen, megfizethetetlen,

Falusi bio kaja. Olcsó, finom, ízletes és a egészségesebb.

2011. szept. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2011. szept. 27. 14:03
 6/10 kedvescimbora válasza:

A kérdés első felét nem értem. Mitől lehet egy bio kaja szörnyű ízű? Pl. Nekem, mint vegetáriánus biokertésznek egyik párolt sárgarépa se szörnyű ízű, akár bio akár nem. Maximum, ha elrontja a szakács, de az mindegyikkel előfordulhat. Inkább úgy közelítem meg a kérdést, hogy a hagyományos módon otthon termelt zöldségekben, nagyobb mennyiségben vannak jelen olyan ízek, nyomelemek, vitaminok, melyek az iparszerűen termelt bolti árukban nincsenek meg. Mindegyik más célt szolgál. Én a kertemben olyan paradicsomot és őszibarackot veszek le, amelyiknek kicsordulna a leve, ha megnyomnám. Ilyeneket a boltban nem kapsz, mert nem szállítható. Ezen kívül ott a fő cél, a nagy tételben olcsón termelt hatalmas méretű, sokáig polcon tartható, jól eladható árú. Természetes íz, egészséges táplálék és egyéb hasonló marhaságok, ott nem szempont. A profit mindenek felett. Ez utóbbi mondat az olasz, spanyol bio termékek egy részére is igaz. Innentől kezdve arra mondhatod teljes biztonsággal, hogy bio, amit magad termelsz bio módon.

Ha valakit érdekel, hogyan keletkezik a profit mentes bio termény, tekintse meg biokertészeti honlapomat:

[link]

2011. okt. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Miyu97 válasza:
Elárulom nektek, hogy a bio kaják azért olyan g*ci drágák, mert nincs bennük semmilyen vegyszer. Ahogy mondtátok ízfokozók sincsenek bennük. De g*ci finomak. Sokkal, sokkal finomabbak. Pont a vegyszermentességük miatt. És sokkal több a tápanyagtartalma, és biztos hogy nem lesz tőle hosszú távon se semmi bajod, ha rengeteget megeszel belőlük akkor se. (Egyszer mesélték h egy anyuka tescós nagyon szép répával etette a kislányát, aki olyan 1 év körül volt. Mikor bevitték a kórházba sok idő kellett hozzá, hogy rájöjjenek hogy a répában található vegyszerek felhalmozódtak a kicsi szervezetében és az okozott gondokat.)
2011. okt. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Hiába egészségesebb, ha drágább, mert sokan örülnek, ha a legolcsóbbat (legócskábbat?) megtudják venni
2011. okt. 3. 02:09
 9/10 anonim ***** válasza:

Olcsón is hozzá lehet jutni bio kajához, tudod hogyan?


Megtermeled magad! Ehhez viszont olyan körülményekre van szükség!

2011. okt. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
beton dzsungelben nehéz lenne :D
2011. okt. 3. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!