Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Nyírfacukort és juharfa...

Nyírfacukort és juharfa szirupot ehet egy candida gombás beteg?

Figyelt kérdés
Ha a bélben van gomba, az is candida?
2011. okt. 8. 07:11
 1/8 anonim ***** válasza:
A cukorfogyasztás ellentéte a cukor nem fogyasztás.
2011. okt. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Cukrot bármely formában NEM!
2011. okt. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hm...érdekes, utánnan éztem a neten és igen a xilitolt és a nyírfacukrot is nyugodtan eheti candida gombás és cukorbeteg is. Nem is tudom miért kérdeztem meg ezen az oldalon.

Megkérdeztem a gyógynövényboltban, ott is azt mondták.

De nézz utánna a neten nyugodtan.

Bár azt én sem értem, hogy mivel a gomba cukorral táplálkozik, ezért xylitok is egy cukorfajta, olyan a kinézete mint a kristálycukor, miben különbözik atól, hogy candidások is nyugodtan ehetik.

2011. okt. 8. 09:25
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
Persze, hogy a boltban is azt mondták, mert ők adják el, te meg megveszed. Én viszont akkor elmondom, hogy a cukor fogyasztása egészséges embernek sem jó, semmilyen formában. Ha meg már beteg valaki, ne azt keresse, hogy milyen formában lehet kibújni ez alól. A cukor rossz, és ezt nyilván nem fogja közölni veled az, akitől megveszed. Elhiszem, hogy nehéz szabadulni a cukorfüggőségtől, de mindenképp megéri. Szóval NE fogyasszatok cukrot!
2011. okt. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hm...Szóval kedves utolsó válaszoló! Akkor ez azt jelenti, hogy Te semmilyen formában nem fogyasztasz cukrot, még mértékkel sem. Nem főzöl és eszel olyan ételeket, aminek az ízesítéséhez cukor kell,nem eszel befőttet vagy teszel el, nem sütöl süteményt, nem eszel édességet(csokoládét) egyátalán,hiszen abba is cukor van, még édesítőszert sem fogyasztasz, diabetikus süteményeket sem, mert azok édesítőszerrel készülnek.

És néha-néha azért nem kívánod az édeset?

Tehét te teljesen cukor mentesen élsz.

Egyébként cukorra szükség van, csak tudni kell mértéket tartani.

Szóval ne írj ekkora barmoságot.

2011. okt. 9. 08:20
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

Utolsó vagyok. Igen, így van. Meg sem veszek semmilyen cukrot, sem édesítőt, sem olyan terméket amibe azt tesznek. Nem szoktam kívánni semmilyen édeset, néhány gyümölcs teljesen kielégíti ezt az igényemet.

A cukorra valóban szükség van, de nagyon nem mindegy milyen formában. Gyümölcsök/zöldségek formájában van rá szükség, és abból is kevésre. Ma az emberek igen nagy része szénhidrátfüggő, ezért tűnik úgy, hogy nehezen tudna szabadulni a cukortól. Függő, mert a cukor a kábítószerfüggéshez hasonló függőséget okoz. Hogy az agynak szüksége volna a rengeteg szénhidrátra, az is tévedés. A szénhidrát leterheli az agyat, és az egész szervezetet, ezért is van a nagy fáradákonyságjárvány. Rengetegen vannak úgy, hogy lehetetlen kirobbantani őket reggel az ágyból, és csak fél liter tömény kávé leküldése után lehet megkülönböztetni őket egy zombitól. Ez mind az agy szénhidrátokkal való leterhelése miatt van. De akkor miért is mondják, hogy szüksége van az agynak szénhidrátokra, meg hogy a szénhidráthiány fejfájást meg rossz közérzetet okoz? Mert a cukor megemeli az endorfin szintjét, ami a hangulatfokozásért felelős hormon. Ami pedig endorfinemelkedést vált ki, arra az ember nagyon hajlamos rászokni. Nincs ez másképp a cukorral sem. Az elvonókúra pedig valóban fejfájást és rosszabb közérzetet okoz, de csak az első egy-két esetleg három hétig, ez egyénfüggő. Utána ezt megnövekedett energiaszint váltja fel, amint távozott a szervezetből az összes cukor. A cukorfüggés tehát legyőzhető, akárcsak a dohány, alkohol vagy drogfüggés. Az agynak pedig omega-3 zsírsavakra van szüksége, nem töméntelen szénhidrátra.

2011. okt. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Banánt, szőlőt, ananászt természetesen lehet enni, de ezeket sem kell kilószám.
2011. okt. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Xilitet lehet. Az élesztő sem fut fel ha nem cukor, hanem xilit kerül mellé. ez az ismertetőn rajta is van, és nem kereskedelmi átverés. Az édes íz tud hiányozni az embernek, de fokozatosan le lehet szokni róla. Nálunk most még fél kiló cukor van itthon, januárban vettünk 2 kg-ot:):):) Ennyi kell a gyereknek is:)
2011. okt. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!