Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A fokhagyma úgy is hatásos,...

A fokhagyma úgy is hatásos, hogy vízzel eszem meg és nem rágom szét?

Figyelt kérdés
Sok vitamin van benne, meg baktériumölő, de így is jó?
2011. okt. 13. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért kell szétrágni, vagy szétpasszírozni, mivel a fokhagymában található allicin csak oxigénnel érintkezve szabadul fel, így fejti ki igazán gyógyító hatását a növény ( ??? ezt lehet, hogy nem a legtudományosabban magyaráztam el, de valami ilyesmi.)


Na rákerestem:


Ha a nyers fokhagymát felvágjuk vagy péppé préseljük, az úgynevezett alliináz enzimek kölcsönhatásba lépnek az alliin nevű ciszteinszármazékkal, s lebontásaval allicin termelődik. Ez a vegyület adja a fokhagyma jellegzetes illatát és ízét, de illékony molekula lévén szobahőmérsékleten néhány óra alatt, főzés közben mintegy 20 perc után lebomlik. Kevésbé bomlékony, akár egy évnél tovább is eltartható vegyületek (mint az ajolén és a difiinek) képződnek akkor, ha a fokhagymát olajban áztatják.

Annak ellenére, hogy a sértetlen fokhagymagerezdben alig van vagy egyáltalán nincs jelen, úgy gondolják, az allicin a fokhagyma egyik legfontosabb gyógyhatású összetevője. Az erőteljesen izgató, irritáló, s laboratóriumi vizsgálatok szerint baktériumölő hatású vegyületet a növény a mikroorganizmusok és más szervezetek elleni természetes védekező anyagként állítja elő.


[link]

2011. okt. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a szaga miatt nem rágnád szét, ne strapáld magad. Ha egészben lenyeled, és elkezded emészteni, akkor is fokhagymaszagod lesz. :)

Én még a fokhagymakapszulától is büdös voltam. :)

2011. okt. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Inkább használj fokhagyma kapszulát, vagy Hagymácska cseppet.
2011. okt. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De azt nem értem, hogy a bőrön keresztül hogy érződhet?
2011. okt. 13. 21:08
 5/5 anonim ***** válasza:
A pórusokon keresztül távozik az illatanyag...
2011. okt. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!