Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mi is a BIO? . Az is bió...

Makádi 703023412 kérdése:

Mi is a BIO? . Az is bió sertés, amit csak kukoricával etetek, de nem tudni, hogy a kukorica bio-e.

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
A bio sertés hivatalosan csak bio takarmányt fogyaszthat. A takarmány eredetét igazolni kell, így egy ismeretlen eredetű kukoricát evő sertésnek nincs esélye "bio"-vá válni.
2011. nov. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha valaki bió kukoricát hírdet, és számlával eladja nekem mint őstermelőnek, és én ezzel etetve szalámit készítek belőle, majd értékesítem. Mi a biztosíték, hogy nem csap be és nekem nem lesz gondom. Makádi pecáslány 70/302-3412
2011. nov. 10. 08:57
 3/5 A kérdező kommentje:
Az első válasz nagyon köszönöm, és várom a másikra
2011. nov. 10. 08:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha tényleg bio az a kukorica, akkor a termelőnek kell tudni erről igazolást adni. Bio kukorica termesztéséhez bio vetőmagot kellett beszereznie, növényvédelmi naplót kellett vezetnie (pl. csak olyan vegyszereket használhatott, ami bio kultúrában engedélyezettek)... Tehát olyan nincs, hogy valaki tényleg bio kukoricáról nem tud igazolást adni. Arra azért figyelj, hogy a hús feldolgozása során is be kell tartani bizonyos szabályokat (pl. minden alapanyagnak bionak kell lenni), hogy a termék megkaphassa a bio minősítést. De gondolom ennek már utánajártál.
2011. nov. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi
2011. nov. 12. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!