Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges ha a vacsorám...

Egészséges ha a vacsorám tej+túró+kukorica zabpehely+egy kanál méz? Hizlaló lehet?

Figyelt kérdés

Este 8 körül szoktam vacsorázni. Amit leírtam laktató, és úgy gondolom, nem hizlaló (a mézet leszámítva).

Esetleg tudtok még laktató de nem hizlaló ételeket ajánlani vacsorára?


2011. márc. 7. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért a túró és a tej is elég zsíros cucc, de ennek ellenére ez egy nagyon jó vacsora, mivel szinte az egészet fel tudja használni a szervezeted, és nagyon sok vitamin van benne.

Szerintem nem rossz még pl. a főtt tojás+valami idényzöldség (lehetőleg magyar, mert szvsz a spanyol paradicsom nem épp a legfrissebb)+korpás kenyér+hibiszkusz tea (az ízét szokni kell, de nagyon jó a magas vérnyomásra és jobban alszol tőle).

2011. márc. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem nem olyan vészes kalóriatartalmú ez az összeállítás, de én inkább lecsökkenteném egy gyümölcsjoghurt + zabpehely kombóra (már ha fogyás, vagy a minél kevesebb esti kalóriabevitel a cél).

Én fogyókúrázom, a vacsorám vagy az említett joghurt+zabpehely, vagy valami könnyű zöldségleves, vagy ha van időm, akkor fűszeres csirkemell salátával, esetleg tzatzikivel. Mindegyik laktató, és még finom is :)

2011. márc. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Én sokáig szerettem azt a fél literes meggyes jogobellát, de 500 kalória van benne, közel egy tábla csokihoz. Az nem gáz, vagy natúr joghurttal kell próbálkozni?

Nem szeretnék fogyni, csak hízni se. Meg sokszor nehezen alszok, és rájöttem, hogy lehet estére túl sokat eszek, azóta próbálkoztam ezzel a túrós dologgal.


Zsírszegény tejjel eszem.

2011. márc. 7. 14:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Szerintem joghurtból inkább natúrt vegyél, fene tudja, mivel fel nem javítják a gyümölcsjoghurtot, meg mennyi cukrot nem szórnak bele. Sőt azzal jársz a legjobban, ha natúr joghurtot friss gyümölccsel te magad javítasz fel. De egy házi gyümölcsturmix se rossz ötlet (bár az még jobb reggelire, én egész nap tudok tőle pörögni).

Egyébként a tzatziki se rossz, de ha igazit ennél az annyira fokhagymás, hogy a pároddal inkább már csak kezet fogjatok aznap este. :D

2011. márc. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy bár alacsony a kalória tartalma a leírt vacsorának, de mivel tejtermék nem a legjobb esti étel, mivel a legtöbb orvos, dietetikus és fogyókúra azt javasolja, hogy este 6 után ne fogyasszunk tejterméket, illetve állati eredetű ételt, mert azt a legnehezebb lebontania a szervezetnek. Inkább egyél meg egy-két Korpovit kekszet egy almával sokkal szerencsésebb és elég laktató is. Amikor én lefogytam szinten tartás képen egy kis trappista sajtot (egy kompótos tálnyit, de reszelve) és almát ettem vacsorára olyan 7 körül, de mivel éjjel tanultam, így 3 előtt soha nem kerültem ágyba és ettől se nem híztam, se nem fogytam.
2011. márc. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot! Akkor lehet több zöldséget beszerzek vacsorára. :)


14:59= Aranyos vagy, de én este maximum msn-ezek vagy jobb esetbe telefonálok a 'párommal' :))

2011. márc. 7. 22:10
 7/7 Zippi válasza:
a turó jo főleg ha zsirszegény mert lassú felszivodású és ez jól jön az éjszakai "koplalás" alatt. én gyümölcsel meg édesitővel enném a helyedbe, mert a zabpehelyben lévő szénhidrátot az este folyamán már lehet nem tudja hasznos energia forrásként felhasználni és zsirként rakodik le. De persze erősen egyén függő nem lehet senkinek megmondani hogy mi a jo és mi a rossz saját magadnak kell kitapasztalni. mint egy kisérletezés:)
2011. márc. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!