Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mit csináljak a hajammal?

Mit csináljak a hajammal?

Figyelt kérdés
lassan egy éve képtelen vagyok kiirtani a tetveket..mindent kipróbáltam. serkefésű, pedex, hajfesték. sajnos még mindig vannak benne, a hajam már tönkrement, és hullik is. régen szép egészséges, fényes, dús hajam volt, most meg gyenge, töredezett, ritka, nehezen fésülhető, fénytelen. már ott tartok hogy levágatom kicsire. valaki segítsen! 15/L
2012. jan. 15. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak tetvek ill. serkék a hajamban én így irtottam ki:

Anyukám vett a patikában NIX nevű hajtetüírtót, azt bedörzsölte hajamba és egy nylon zacskót ráhúztunk, és úgy hagytuk, ha jól emlékszem fél órára (ez a dobozon tuti rajta van) aztán kimostam, kifésültem serkefésűvel (pici fehér) ami kijött kijött, ami nem azt anya egyenként lehúzogatta körömmel a hajamról (5 óránkba telt) és így sikerült.

Ha más nincs, akkor rövid haj:( Úgyis lassan jön a nyár, és akkor kényelmesebb is lesz a rövid. :)

Meg legalább megerősödik a hajad, és friss lesz, ha visszanöveszted!

Sok sikert!

16/L

2012. jan. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha már egy éve folyamatosan vegyszerrel kenegeted őket, akkor már rezisztensek lettek. Vagyis a vegyszer már nem használ, és máshogy kell kiszedni.

Talán a national geographikon láttam, hogy úgy szedegették ki őket, hogy a hajat tincsenként vastagon bekenték balzsammal és kifésülték, hogy egy se maradjon.

2012. jan. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A mai tetű irtó szerek (és ebbe már a 20 évvel ezelőttiek is beletartoznak) egy kezeléssel kiirtják a "vendégeket", és néhány napra védelmet is biztosítanak. Azon kellene elgondolkoznod, honnan fertőződsz vissza újra és újra. Ha nem a hajkezeléssel egyidőben cseréled le és fertőtleníted az ágyneműdet, az is gond lehet, de ez csak egy tipp, ilyen makacs ellenállásról még nem hallottam.
2012. jan. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

te jó ég :(

orvos látott már??

2012. jan. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!