Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hogyan tudom felmérni az...

Hogyan tudom felmérni az általános egészségi állapotom egy bioéletmód elkezdéséhez?

Figyelt kérdés

Szeretném komolyabban venni az egészségem, szedek is pár vitamint, szerintem egészségesen táplálkozok és élek, de szeretnék a rejtett betegségeimről is tudni.

Mivel a vitamintúladagolás veszélyes lehet, ezért nagyon óvatosnak kell lennem.

Honnan tudom, milyen vitaminból mennyire van szüksége a szervezetemnek? Laborvizsgálat elegendő erre?

Hogyan lehet felmérni azt, hogy vannak-e sportsérüléseim, vagy nem látható (pl idegi/érrendszeri) probléémáim?



2012. jan. 17. 19:20
 1/2 anonim válasza:
Biorezonanciás állapotfelmérés..
2012. jan. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%

Ma a vitaminok ajánlott napi mennyiségét azok a gyógyszergyártók "írják elő" neked - korábbi lobbitevékenységüknek köszönhetően - akik a televízióban azt reklámozzák például, hogy


"Napi egy Prosztamol únó!" ahelyett, hogy "Ne dohányozz, fogyj le ha túlsúlyos vagy, és szakítsd meg időről-időre a hosszas ülőmunkádat!".


vagy azt, hogy


"Szedj ilyen-olyan gyomorsavlekötőt rendszeresen!" ahelyett, hogy "Ne étkezz túl fűszeresen, ne fogyassz sok szénsavas üdítőt, ne dohányozz, és ne stresszeld magad túl!"


Mint a fenti okfejtésből kitalálhattad, én nem hiszek a vitamintúladagolásban, egyúttal egy komoly vitamincsomagot is fogyasztok napi rendszerességgel, évek óta, és köszönöm, remekül vagyok.


Ma nem létezik arra tudományos módszer, hogy a vitaminok, ásványi anyagok és nyomelemek mennyiségét kimutassák a szervezetben, csak hiány esetén a jellemző tünetegyüttesekből tudnak következtetni egyikük-másikuk esetleges alacsony szintjére. Bár van néhány "elismert nagy cég" akik különféle méréseket "hoztak létre" erre, az egész sajnos csak csalás, hogy a saját vitamincsomagjukat értékesítsék. Aki pedig lerántotta a a leplet a csalásról, azt elég csúnyán üldözik ma is.


A laboreredmények az általános egészségi állapot sok jelzőjét megmutatják, de abból sem mindegy, milyet készítenek, és előfordulhat, hogy az sem jelez semmit, pedig probléma van.


Sportsérülések, ideg- és érrendszeri kérdésekre sajnos nem tudok válaszolni.


Javaslom jó szívvel a következő könyv elolvasását, nekem rengeteget javított a szeretteim életminőségén. (Édesanyám elhagyta az egyik szívgyógyszerét, a 92 éves nagymamámnak meg megszűntek az ízületi fájdalmai, és újra teljes szellemi frissességét élvezi - hogy a saját kicsattanó energiáimról ne is beszéljek.)


Dr. Lenkei Gábor - Cenzúrázott egészség

2012. febr. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!