Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik, milyen "eszközök" kellene...

Mik, milyen "eszközök" kellenek a baba hozzátáplásának elkezdéséhez?

Figyelt kérdés

Gondolok itt (hőre színváltó) kanálra, (spéci egy kézben fogható) kistányérra... Az iváshoz kemény? csőrű pohár ...

Olvastam üveg almareszelőről...

Mik kellenek és milyen? Ti mit vettetek?


2011. júl. 29. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
sima kiskanalat vettem,üveg almareszelőt,(de nekem ez nem jött be,nem sokat használtam)inkább a sima reszelő apró lyukú oldalán reszeltem le neki.kistányért vettem még neki és persze etetőszéket...
2011. júl. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekünk volt üvegreszelőnk, meg egyszerű szép gyerekmintás (micimackós) tálka, és egyszerű műanyagkanál, ami babáknak való. Nem volt hőre színváltós, azt kapta de sose hagyatkoztam a kanálra. Mindég megkostolom, hogy nehogy meleg legyen. Nekünk eleinte puha csőrű itató volt, úgy 1 éves korában kapott kemény csőrűt, mert a puhákat már kirágta:-)
2011. júl. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én sem hőre színváltós kanalat vettem, csak sima műanyagkanalakat.

Eleinte Avent poharakat használtam, abban tároltam az ennivalóját, abban tudtam fagyasztani is és mikróban melegíteni. Ezekből a poharakból etettem, mert láttam, hogy mennyit eszik. (Be vannak skálázva.)

Aztán később vettem egy kicsi mélyebb tálkát, Micimackós mintával.

Itatót szilikonos csőrűt vettem, azt sokáig használtuk és még most iszik belőle.

2011. júl. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

-botmixer (almához is jó, pici víz kell hozzá)

-sima műanyagkanál(DM-ben lehet kapni pár 100 ft-ért 5 darabosat) és talán az auchanban vettm 2 műanyag tálat szintén pár száz forintért

-elmosható előke


az almareszelőt utáltam, ráadául nem csak alma van avilágon, mint gyümölcs, ráadásul az én lányom nem is szerette magában


vagy veszel az IKEá-ban ilyet:



[link]


nekünk yilen van a 2,5 éves lányom még minodg ebből eszik (gragaszkodik hozzá) és ebből iszik itthon

2011. júl. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A botmixert nagyon sokáig használtam. És én az almareszelőt is használtam, mert mikor már nem kellett nagyon pépesre, de még a darabos nem ment, akkor az pont arra volt jó. És barackot is azon reszeltem. Ja, és műanyagot vettem, talán 80ft-ért!

17hós a fiam, de még ma is használom az aventes poharakat. Abba készítem a tejpépet. Én is azért szerettem, amit előttem is írtak, h skálázott, fagyasztható, mikrózható, hordozható (mert zárható). Megfőztem 3-5 adagnyi kaját, és 1-et 2-t biztos lefagyasztottam belőle. Meg a gyümipürét is abba tettem. Ma nagy, füles csészéből etetek (nagyon jó fogása van), nem vettem külön mintás tányért. Majd, ha már tudja használni az evőeszközöket.

Viszont én vettem hőérzékelős kanalat, és szerettem. Tény, így is mindig leellenőriztem a hőt, de azt mondjuk tudtam, h ha csak narancs, akkor már tuti nem meleg. De a sima is tökéletes. Én ezt használtam, most már a simáját: [link] A tejpépet még most is a simájával adom, meg joghurtot, meg ilyesmiket, meg a táskába is azt teszem be (az ebédet már fém, gyerek kanállal kapja). Mivel gumis a feje, így nem folyik le róla a kaja. Nekem a műanyag fejű kanalakról lecsorog (de lehet csak én vagyok béna). Amit fölöslegesnek tartok, az a gyerek kezéhez alakított műanyag evőeszköz. Kaptunk egy kanalat+villát, de sose használtuk. Szerintem mire megérik a gyerek az önálló evésre, addigra már javában fém evőeszközzel fog enni.

Szakállkából mi rengeteget használunk. Van vagy 15db. Javaslom a tesco "gazdaságost". 5db fehér patentos van egyben. A megkötős macerás, inkább patent vagy tépőzárast érdemes venni (szerintem). Meg ha folyékonyabbat adok neki, akkor alárakok még egy nejlon szakállkát is.


Az az ikeás cucc nagyon tetszik, kár h tőlünk messze van.

2011. júl. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A poharat elfelejtettem. Abból 4 hós korától a nuk puhafejű csöppmentes itatóját használtuk. Nem is fogadott el később mást, hiába próbáltam. Végül vagy 2hónapja sikerült leváltanunk. Kubus sportkupakos lett belőle.
2011. júl. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

sima műanyag kanalat használunk, a dm-es a legjobb. sima műanyag poharat, ez épp Ikeás. vettünk spéci, melegíthetős tányért (aminek a falába forró vizet lehet tölteni), de nem vált be. egy műanyag kis tláka és műanyag mély tányér a legjobb.


kell még vízforraló, számtalan előke...

2011. júl. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Megint én. :) Csak eszembe jutott még egy érv a Tommee Tippee kanál mellett. Nekem a fém teás kanalak kikezdik az ujjamat ott, ahol felfekszik rá a nyele. Kerestem már "kerekített" nyelűt, de nem találtam. Ez iszonyat kényelmes fogású! Szerencsére a fém gyerekevőeszközünk egész jó fogású.
2011. júl. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én a második babámnál már sima kanalat is használok, mokkásat vagy kávésat, pohár-tányér nekünk is ikeás van, de van, amikor sima mélytányérben készítem el neki az ennivalót. (7 hónapos, így még én etetem). Az almareszelő szerintem jó, bár macerásabb, mint a sajtreszelő vagy a botmixer. előkéből szerintem csak műanyagot érdemes venni, azt csak leöblíted evés után, nem állnak majd halomba a mosásra váró előkék.

ami szerintem fontos, tényleg, az a botmixer és valamilyen reszelő, egy kezdő babaitató pohár, ami van a brendonban is vagy egy sima csőrös pohár (az igazából babától függ,hogy melyik jön be neki - pl. az én kisbabám nem tud inni a műanyagból, emrt nem cumizott soha és nem jött rá, hogy hogyan kell szívni. Ő csak rágja, így sima itatópohárból iszik [link] ( a kisfiam a műanyag csőröset és kemény csőröspoharat is imádta).

2011. júl. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. aug. 1. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!