Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Ivoviz magas vizkötartalma...

Ivoviz magas vizkötartalma karos-e az egeszsegre? Ha igen, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Idevago oldalon azt irjak, meg jobb is bizonyos betegsegekben, de hat nem tudom.... ahogy az E betüs dolgok is egyesek szerint nem karosak.

2012. jan. 24. 18:17
 1/5 A kérdező kommentje:
Vizkemenysegre gondoltam, ha mashogy is mondjak.
2012. jan. 24. 18:18
 2/5 anonim ***** válasza:
100% nem tudom hogy karos-e,hülyeseget nem akarok irni,de nalunk a faluban v.szürik v. vesznek az üzletben vizet,senki nem issza,csak fözesre hasznaljuk.
2012. jan. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

A vízkő nem más mint oldott ásványi anyag (kalcium, magnézium ect), a régi csövek miatt lehet nagyon vasírű is.

Az E-számok

Szinte mindennek van e száma, ami annyit tesz európa szabvány.

Színezékek (pl béta karotin)

Adalékanyagok (térfogatnövelők: szódabikarbonát)

Vitaminok (aszkorbinsav, C vitamin)

Savak (citromsav)

Nem veszélyesek, csak valami nagytudású ember meglátta, hogy ezekkel a számokkal van tele a csokipapírja, és pánikot keltett.

Az E-számok európa közös élelmiszeripari nyelve.

2012. jan. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"A vízkő nem más mint oldott ásványi anyag (kalcium, magnézium ect"

Es milyen aranyban?

(Hallottam olyanrol, akinek tul sok rez volt a vereben, alig talaltak meg a betegseget, mivel ilyesmit nem ellenöriznek rutinszerüen. Azt nem tudom, hogyan került bele.)

Kicsit megnyugtat, hogy vezetekes vizet mar 100 eve isznak kb, bar ez meg nem tul hosszu tavnak szamit sztem. Az E szamokat sztem meg senki sem ennyire felületesen vizsgalta, es attol ijedt volna meg. :)

Evszazadokon keresztül termeszetes dolgokat ettek az elödeink, amit a test kepes volt feldolgozni, annyi sejtszinten manipulalt elelmiszernek, ami ma kaphato, majd kerdes, milyen lesz a hatasa (sztem mar most is latni). Laktato - nem laktato, eleg nagy a különbseg, ha pl levesböl: ha esetleg ettel evekig "termeszetes" es evekig csak tasakos levest volt muszaj enned. En meg ettem piaci (bio) zöldsegeket, gyümölcsöket, szölöt, most egy olyan orszagban elek, ahol jobbara csak a multikra hagyatkozhatunk, es hihetetlen a különbseg.

2012. jan. 25. 09:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Azert en sok E szamot mellözök,vannak azert karosak is,es kesz eteleket,leveseket,mar nem is vasarolok.Aki pedig nem hiszi,en tölem tovabbra is fogyaszthatja.

[link]

2012. jan. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!