Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Jógázás közben mire gondoltok?

Jógázás közben mire gondoltok?

Figyelt kérdés
Egy dolgozatot kell írnom E/1-ben, amely témája: "Mire gondol a nő jógázás közben?" Egy monológot kell felépítenem, de sajnos már az elején megálltam, mivel még sosem próbáltam ki a jógát. Valamilyen ötlete van valakinek?

2012. febr. 8. 14:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ahhoz, hogy hiteles dolgozatot tudj írni, célszerű lenne kipróbálnod :) Egyébként én hasonló lelki állapotban szoktam jógázni, mint amilyenben meditálás közben is vagyok: tökéletes "empty boxing", azaz nem gondolok semmire, csak a gyakorlatok végrehajtására összpontosítok és mindenre, ami ezzel kapcsolatos. Az egész egy ellazító, kikapcsoló érzés. Például vannak páros gyakorlatok, illetve az olyan ászanák is, amik valamilyen állatot utánoznak. Előbbinél megpróbálok a partnerrel gondolatban is egy egészet képezni és tényleg közösen csinálni a gyakorlatot, az állatot utánzónál pedig megpróbálom magam beleképzelni az állat helyébe. Vagy a napüdvözlő gyakorlatsor alatt megpróbálom elképzelni, hogy tényleg a napot üdvözlöm, ilyenek. Ez így leírva elég esetlenül hangzik, de tényleg megpróbálok lelkiekben is teljes egészében ráhangolódni a gyakorlatra. Teljesen kezdőként nem gondoltam semmire, mert 1000 dologra kell figyelni: helyes légzés, helyes testtartás és azért vannak gyakorlatok, amik fizikailag is megterhelőek. Egyébként hobbiszinten jógázok, az alapokat oktatótól tanultam még egyetem alatt. Remélem azért segítettem :)
2012. febr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, sokat segítettél, legalább már van egy dolog, amin elkezdhetem a dolgozatomat :))) Köszönöm szépen, hogy leírtad a tapasztalataidat :)
2012. febr. 9. 00:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!