Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mely Vitaminokat szedjek...

Mely Vitaminokat szedjek szellemi munka esetén?

Figyelt kérdés

Sokszor hallok a B1, B6 vitaminokról, amelyek állítólag csökkentik a stresszt, megnyugtatják az embert. Jót tesznek az agysejteknek.

Sajnos nagyon le leszek terhelve szellemileg és nem tudom, hogy milyen természetes anyagokhoz tudnék nyúlni, amelyek segítenek engem a tanulásban, szellemi munka, kiegyensúlyozott életkedv. Idegsejteknek is jót tesz.


Olyan természetes anyagokra van szükségem, amelyek A vitamint nem tartalmaznak! (Ezért gondolkoztam csak B vitaminokban, ugyanis egy gyógyszer készítnémynt szedek, ami tele van A vitaminnal és ezért pluszban nem szabad magamhoz vennem)


2012. febr. 16. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Állítólag a magnézium is segít a fokozott szellemi igénybevétel esetén frissen tartani az agyműködést.
2012. febr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%

B komplex + Vas. Például. Vagy akár alga komplexek, azokban sok a nyomelem.

Ugye a multivitaminok többsége kilőve, mert mindegyik tartalmaz A vitamint. Legalábbis én még nem láttam olyat, mi ne tartalmazott volna. De így is eléggé széles a skála.

Magnézium és kalcium is jó. A sok C vitamin ugyanúgy. A nagy kérdés csak az, mire van kereted, mert ötleteket így is végtelen variációkban tudunk gyártani.

2012. febr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó ötlet még, ha tartasz egy 3 hónapos lecitin kúrát, elvileg segíti az idegpályák kiépülését, ezért könnyebben tanulsz, kevesebb alvással is jóval frissebben ébredsz. 1200 mg a napi adag, a 3 hónap után 1-2 hónap szünetet kell tartani.
2012. febr. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Lecitin! A lecitin segíti az A- és a B1-vitamin felszívódását.

Ezen kívül gyakran emlegetik mint az idegek táplálékát: szellemi és fizikai kimerültség esetén elősegíti a szervezet regenerálódását, javítja a memóriát és a koncentrációképességet. Mivel a sejtek felépítésében is szerepet játszik, hatására nő a szervezet teljesítőképessége. Csökkenti a koleszterinszintet, tisztítja az érfalakat, erősíti a szívizomzatot, hozzájárul az egészséges vérkeringés fenntartásához, májvédő hatású, elősegíti a zsírban oldódó vitaminok felszívódását és védi a gyomor nyálkahártyáját. Mivel étrendünk általában a szükségesnél jóval több zsírt tartalmaz, szinte minden ember számára nélkülözhetetlen lenne a lecitin.

2012. febr. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!