Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Árthat-e a túl sok zöld tea...

Árthat-e a túl sok zöld tea (vagy az eszközök, amelyekkel készítem)?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülyén hangzik a kérdés, de nagyon szeretem a zöld teát, naponta 4-5 csészével iszom, ha tehetem.

Tisztában vagyok a jó hatásaival, viszont a minap találtam egy-két oldalt, ahol mindenféle mellékhatással riogatnak: [link]

[link]

(Nyilván többet is találhatnék, de nem akarok túlzottan ráparázni. :)


Azt írják:

– A teanövény a földből és vízből felhalmozza magában a káros anyagokat (pl. aluminium, mangán, fluorid).

– Egy nőnek csontváz fluorózisa lett a sok teától (mondjuk ő 17–33 csészével ivott naponta) és a meleg víztől (ezt nem értem, hogy függ össze a fluorózissal).

– Máj és veseelégtelenséget okozhat.


Mivel nem filteres, hanem szálas teát használok, „nyeles teatojában” (nem tudom, mi a pontos neve) áztatom. Ez fémből van, és az is elgondolkodtatott, ezek a fémek nem lépnek-e reakcióba a meleg vízzel (vagy a teával), nem oldódnak ki belőlük káros anyagok? Mert végülis naponta többszer áztatom a meleg vízben ezt.



2012. máj. 11. 09:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ennyi erővel semmit nem lehetne enni-inni, valami káros mindenen van. Esetleg a mennyiséget csökkentsd egy kicsit, hiszen ha túlzása visszük, még az egészséges dolog is megárthat.


A fémről nem tudok nyilatkozni, de már én is gondoltam erre.

2012. máj. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 janicsuhran válasza:
Zöldteából ne fogyassz annyit, vagy ha nagyon szereted a teát akkor igyál más fajtát is, mondjuk feketét xD Amugy miért nem filterest iszol?
2012. máj. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!