Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Kövér vagyok kicsit mit...

Kövér vagyok kicsit mit csináljak? Ki mit ajánl?

Figyelt kérdés
Le szeretnék fogyni miket ajánlotok étrend , edzések naponta hány órát? ( nagy a kertünk és 1 konditermünk is van vagyis 1 kondipad ahol van sulyzó stb... ) nem tetszek nekem meg a barátaim is már szóvátették hogy duci vagyok és foggyak le. ugy mint mindenki más kicsit piszkál engem. mit ajánlatok? ( 60 kilo vagyok 12 évesen de annyira nem látszik meg mindenki 48 kilonak hisz annyira nem marad meg rajtam ) csak az arcomon látszodik meg meg a hasomon mit tudtok ajálati? nagyon fontos ? köszi ?
2012. máj. 14. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:
több sport,bármi!futás,gyaloglás,úszás,tánc,foci,görkori,bármi jó!!este ne nassolj,ha édesszájú vagy,akkor inkább gyümölcsöket egyél!Kevesebb tészta,kenyér,pékáru.Több folyadék,zöldség,gyümölcs
2012. máj. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Reggelizz úgy mint egy császár, ebédelj úgy mint egy polgár, vacsorázz úgy mint egy koldus - így hangzik a népi bölcsesség.


Szóval mindig szánj időt egy kiadósabb reggelire, de a vacsora ne legyen túl méretes. Ebéd utáni órákban el lehet menni biciklizni, esetleg futni vagy úszni, ennyi idősen még ne kondizz. Vagy bármikor máskor is elmehetsz, a lényeg, hogy mozogj.


Étrendben azt hallottam, hogy ha nagyon sok gyümölcsöt zöldséget eszel, az nagyon jó. Meg csak természetes anyagokat, habár attól egészséges is leszel, nem csak vékonyabb. Minél kevesebb cukor tartalmú ételt (itt a tömény cukorra, tehát a kristálycukorra gondolok, a gyümölcsökben lévő cukor különösebben nem hizlal).


Egyébként a kövérség nem feltétlen egészségtelen. A kövér embereknek is gyakran ugyanolyan jó az anyagcseréjük, mint a véknyabbaknak.

2012. máj. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

Sokat segítettek!

2012. máj. 14. 20:13
 4/9 anonim válasza:
Szia ehhez, nagyon sok erő kell önbizalom hogy most eldöntöd hogy ezentúl nem eszem, cska salátát és zöldséget. nálam a saláta a gyümölcs a zöldság segitett :D nyáron elmentem futni és felüléseket csináltam igy 3 hét alatt fogytam 6 kg-ot. de aztán viszahiztam... és most többet nyomok én nem nevezném magam kövérnek inkább teltkrcsú de kövér biztos nem vagyok! ez lehet hogy segít nem tudom!! egyébként most nyár lesz gondolkoztam azon hogy lehet hogy le kéne adnom pár kilócskát... majd meglátom :D
2012. máj. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
+ én este 6-7 körül mentem el futni és felüléseket csinálni mert nyáron süt a nap stb... ! este úgy szánj fél órát a futásra a felülés meg negyed óra... de futás elött csakk salátát egyél meg stb.... a nem hizlaló dolgot könnyebb leadni mint a hizlalót :D én már cska tudom .D
2012. máj. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
"a barátaim is már szóvátették hogy duci vagyok" - Szerintem ha valaki ilyet mondd neked, az nem is a barátod. Ha tetszel magadnak nem érdemes mások elvárásainak megfelelned, úgyis lesz olyan akinek tetszeni fogsz én ő is neked. Ha pedig tényleg ezt szeretnéd, akkor csak motiváltság kérdése, étkezz megfelelően( a neten találsz diétás cuccokat stb.) Sportolj rendszeresen! szerintem ennyi elég is! Sok sikert! 44/F
2012. máj. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
a meglátásom a következő: 12 évesen nem gáz 60 kilónak lenni, úgyis nyúlsz még. de ajánlanám neked a zumbát, ami nagyon jó sport, és már voltak ismerőseim akik befutottak vele. próbáld ki szívesen. a másik dolog: ne legyél lusta, ha van egy konditermetek akkor én a helyedbe már szétgyurmáztam volna magam! étrenddel kapcsolatban pedig a nyúlhúst ajánlom, ami tele van fehérjével, arra eszel még egy kis káposztát és úgy nézel ki mint Bronzon.
2012. máj. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Jut eszembe étrend. Igen az előző hozzászólónak is igaza van. Ajánlanám még a macskafarhátat rízzsel egy kis ketchuppal a tetején. Azt mondják ez a legjobb fogyókúrva recept. Szóval felejtsd el a szalonnát meg a disznósajtot!
2012. máj. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Étrendedet kicsit szerkeszd át, de 12 évesen ne fogyókúrázz!!! Ilyen korban tilos! fejlődő szervezetednek hozzá kell jutnia a megfelelő táplálékhoz. egyél normálisan sportolj és kinövöd.
2012. máj. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!