Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hízókúra! Minden nap, ha nem...

Hízókúra! Minden nap, ha nem is vagyok éhes, egy ilyet készítek, de fontos nekem az egészséges táplálkozás! Ez megfelel?

Figyelt kérdés

2,5 dl tej, egy tojás fehérje, 2 kávéskanál fahéj, 6-7 kávéskanál zabpehely, és ezeket összeturmixolom.


Illetve: nagyon sok gabonafélét eszem, rozskenyeret, zabpelyhet (akár magába, vagy kásaként), puffasztott tönkölybúzát magába, tejtermékekben, búzakorpát.

Ezek milyen hatással vannak a szervezetre, ha túl sokat viszek be belőlük?


18/l


2011. júl. 20. 15:33
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Nincs olyan hatásuk, mint pl. a fehér lisztnek? (elsősorban a bőr érdekelne), nem lesz-e tőlük csúnya a bőröm?
2011. júl. 20. 15:34
 2/28 anonim ***** válasza:
Miért, a fehér liszttől milyen lesz a bőröd?
2011. júl. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Smartguy86 ***** válasza:

Fel fogsz puffadni, illetve jó nagyokat fogsz kakilni... Más haszna nincs. A zabpehely és a rozskenyér lassan felszívódó szénhidrát, nem jó hízlaló.


Egyél rizst inkább!


Tojásfehérjét meg véletlenül se egyél nyersen, ha nem akarsz szalmonellát kapni... semmi értelme. Fehérjetartalom szempontjából majdnem nulla. Inkább a csirkehús...

2011. júl. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
neki kéne állni sportolni és nagy mennyiségű normális szénhidrátot és fehérjét enni...a sporttól megjön az étvágyad és még hízol is némi izmot magadra
2011. júl. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Jézus, most olvasom újra, 2 KÁVÉSKANÁL FAHÉJ??????

Ez egy évi fogyasztásunk a karácsonyi sütiket is beleszámolva!!!

2011. júl. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Rengeteget sportolok, mozgok, és súlyzózok is, és nagyon nagy étvágyam van, egy kiadós 2-3-szori adag ebéd után is éhségérzetem van, ekkor szoktam még ilyen zabféléket fogyasztani.



A fehérlisztről: A sima és szép bőr megőrzését leginkább az édességek, zsíros ételek és a fehér liszttel készült termékek fogyasztása nehezíti meg. forrás: [link]


De ez csak egy oldal, számos helyen olvastam már róla. És a bőrömet azért óvni szeretném, de rengeteget eszem, és félek hogy ez meg fog látszani, idővel a bőrömön.


Egyébként már 5 kg izmot sikerült felszednem, de sokáig tartott, míg hozzászoktam ekkora adagokhoz.

2011. júl. 20. 15:43
 7/28 A kérdező kommentje:
Imádom a fahéjat, turmixokba, zabkásába is rengeteget teszek, gyorsítja az emésztést, de nem tudok káros hatásáról...
2011. júl. 20. 15:44
 8/28 anonim ***** válasza:

Aha. Mondjuk nekem a sok víz használt a bőrömre, meg amikor vega lettem, az nagyságrendileg rendbe tette, de ez csak egy lehetőség.


A nyers tojás semmiképp se jó ötlet.

2011. júl. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Smartguy86 ***** válasza:
Arra figyelj,hogy se hízás, se fogyás ne legyen gyorsabb, mint heti 1 kiló! Nem lesz semmi baja a bőrödnek, az is nyúlik az izmosodással arányosan!
2011. júl. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Én is sok vizet iszom, szeretem is, napi 3-4 litert iszom, nekem se problémás a bőröm (szerencsére), és húst mondjuk nagyon sokat eszem, szeretem is, meg a fehérje miatt.


Na mindegy, mondom csak kíváncsi voltam, hogy ha nagy mennyiségben fogyasztom a fent leírtakat, lehet-e rossz hatással a bőrre. De hát akkor majd kiderül. Muszáj sokat ennem, mert ennyi mozgás mellett sosem fogok tömeget felszedni.

2011. júl. 20. 15:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!