Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Tapasztalt már valaki megbeteg...

Kismenő16 kérdése:

Tapasztalt már valaki megbetegedést az aszpartám édesítő szertől amely majdnem minden üdítőben megtalálható?

Figyelt kérdés
mert erős idegméreg álítólag rákkeltő és még nagyonsok mellék hatása van !
2012. jún. 2. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:

igen, ha tobb kilot eszel meg belole egyszerre.

ez viszont egyszeruen nem megy, hacsak nem tudsz meginni 300 liter uditot fel oran belul

en az izet nem szeretem.

2012. jún. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy rákkeltő azt jelenti hogy nagyobb eséllyel okoz rákot, nem azt hogy rákod lesz tőle egy bizonyos mennyiségtől. A cigi is rákkeltő mégis vannak akik nem kapnak tőle rákot. Ez teljes mértékben szervezetfüggő.
2012. jún. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Aki fenilketonúria nevű betegségben szenved, annak idegméreg az aszpartam.

Akik édesítős üditőt isznak (vagy ép cukrozottat), azok valószínűleg egy csomó más (és valóban) egészségtelen dolgot is esznek mellé, így ez a legkisebb gondjuk.


Egyébként, hogy a konkrét kérdésre is válaszoljak: Más forrásból fogyasztok rendszeresen aszpartamot, és eddig semmilyen mellékhatása nem volt.

2012. jún. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké kössz a válaszokat de azért én továbra sem fogom inni ezeket a mérgeket
2012. jún. 4. 17:16
 5/9 anonim ***** válasza:

Sokaig ittam dietas uccsiket, es mindig kegyetlen rossz szajizem volt utana es sokszor fejfajasom. Mikor rajottem, h az aspartame lehet a ludas, abbahagytam es azota a tunetek sem jottek elo.

(az aspartame melle soroljuk be a sucralose-t is, mert az is mereg!)

2012. jún. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát persze már majdnem minden méreg ezekben az olcsó élelmi szerekben pl:K-aceszulfám megmég nagyon sokminden
2012. jún. 9. 15:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért mindennek ne dőljetek be. Az aszkorbinsav (savanyítószer) pl közönséges C vitamin,és E számmal is jelölik. Nem mondom hogy hülyeség az egész,mert nem,konkrétan az én gyerekem annyira érzékeny az aszpartámra,hogy fél liter szörp után már dekoncentrált lesz(25kg,egy nyári napon azért ugye elfogy fél liter...bőven).

Így inkább én főzöm a szörpöket most már...

Az első résszel csak azt akartam mondani,hogy nem kell a ló egyik oldalára sem esni,legyetek figyelmesek,és így megoldható a mérgezésmentesség.

2012. jún. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
jól is teszi hogy főzi a szörpöt így legalább tudja mi van benne és ráadásul finomabb is :)
2012. jún. 19. 15:41
 9/9 anonim válasza:

Amennyiben betartod EFSA (European Food Safety Authority) aszpartám fogyasztással kapcsolatos állásfoglalását [link] nem kell a mellékhatásokkal számolni. Tehát a napi ADI-értéknél ne fogyassz többet és nem lesz fejfájás, gyengén látás.

Hasznos lehet az itt olvasható cikk: [link]

2013. okt. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!