Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a véleményetek az édesítősz...

Mi a véleményetek az édesítőszerekről? Na ciklamát, aszpartám?

Figyelt kérdés

Mostanság édesítőket használok, sztíviát is, de az most épp elfogyott, meg eyébként is ki is szoktam egészíteni sima édesítővel. Az édesítőm Na ciklamát és nátrium szacharinát alapú. Mennyire káros ez?

És az aszpartám tartalmú dolgok tényleg gondot okozhatnak?Pl a proteinporban, kálcium pezsgőtablettában, stb..


2012. máj. 31. 09:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Az aszpartamnak, es az edesitoszereknek altalaban, rakkelto hatasuk van.


Mas kerdes, hogy mennyire, illetve mennyi ido kell a betegseg kialakulasahoz. Van olyan haverom, aki 20 eve minden nap dietas kolat iszik, es meg mindig eletben van.

2012. máj. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én mindegyikről hallottam, hogy veszélyes. Az aszpartám az egyik legveszélyesebb, a gyomorba kerülve hangyasavvá és formaldehiddé alakul, az utóbbi a rákkeltő. De a ciklamátról is hallottam h nem jó, a szacharidról is hallottam, de ennek jobban utána kellene nézni.

Ha egyszer-kétszer használod, még nem okoz kárt, én évekig használtam édesítőt, először aszpartámot (ezt gyorsan abbahagytam) aztán ciklamát-szacharid alapút évekig, de ettől kiütéseim lettek egy idő után. Onnan tudom, h az édesítőtől volt, hogy amikor abbahagytam, egy hétre rá eltűnt az összes pöttyöm.

2012. máj. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Bizony károsak. Japánban be is tiltották az aspartam használatát.

A sztívia remek választás, de a nyírfacukor is egészséges.


A tudomány mai állása szerint...

2012. máj. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
VAloban ezek a szerek artalmasak, ezert hasznalj mezet, az egeszseges!
2012. máj. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szerintetek okozhatott maradandó károsodást?

Van egy tablettás, és folyékony változatom, ezeket kombinálom+más kajákban is van gyárilag amiket fogyasztok. Szóval elég magas a bevitel:S

Kávéba 15 csepp, vagy 3 db tabletta pl ilyenen kávéból megiszok napi 3mat 4et :S

2012. máj. 31. 10:00
 6/10 anonim ***** válasza:
a Na-ciklamát és szaharin bár sok rosszat lehet olvasni mégis 1000szer jobbak az aszpartamnál ugyanis egyáltalán nem szívónak fel hanem teljes mértékben kiürülnek az aszpartam viszont felszívódik és tleg rákkeltő ezért van a legtöbb helyen betiltva. sztem a Na-ciklamát és szaharinnal nincs különösebb gond, de tény a h szintetikus
2012. máj. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bízzunk benne, hogy nem okozott még elváltozást.

A jövőben viszont kerüld el ezeket.

2012. máj. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ki is dobtam a kukába az összeset, állandóan fáj a fejem, és szerintem ezek miatt van..

Megvárom inkább amíg tudok sztíviát szerezni.

2012. máj. 31. 10:24
 9/10 anonim ***** válasza:

A fejfájásodat okozhatja a Na-glutamát is.

Túlzott fogyasztása az arra hajlamosaknál tarkó fájdalmat, illetve migrént okozhat.

2012. máj. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Aszpartámmal ízesítik a gyógyszereket is!!!Persze mindennek van valamennyi rákkeltő hatása,de akkor ne menj a levegőre sem.Amúgy a régi jól bevált szaharinnál szerintem jobb nincs.Esetleg ha a cukorral van baj,akkor tényleg a stevia levél a legjobb,mert teljes mértékben cukormentes és édes,természetes.
2012. máj. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!