Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Miért nem tudok aludni?...

Miért nem tudok aludni? 2napja nem tudok aludni.

Figyelt kérdés
2012. júl. 12. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Bővebben ? : D
2012. júl. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
meleg, esetleg éjszakai vihar(én most attól nem tudtam, nagyon hangos volt), esetleg ha fiatalabb vagy akkor azért mert egész nap semmit nem csinálsz, és nem fárad el a szervezeted! A nyári szünet első hetében nekem is ez volt, alig tudtam aludni pár órát, de mióta nem egész nap gépezek hanem takarítok pl azóta minden rendben :D
2012. júl. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Bővebben: 2 napja nem aludtam összesen pár órát nagyon álmos vagyok és nem tudom mit csinálják. Kérlek adjatok tanácsot.
2012. júl. 12. 10:56
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyebkent a kerdesed nem idegen szamomra mert en 21 eves vagyok es kb 6 eve kuzdok alvas zavarral. Van h 2-3 napig fent vagyok egyfolytaban es keptelen vagyok elaludni. Egy biztos ha elmesz orvoshoz maxmimum felir neked egy altatot de azt nem ajanlom!!!!!!!!!!!! A fiatal szerevezet hamar raszokik az altatora es egesz eletedben nem fogsz tudni aludni nelkule. Szoval annyit tudsz tenni, hogy felkelsz koran reggel, es este 11 fele megprobalsz elaludni. De ha erdekel van itt egy jo tipp ami tenyleg segitett enkem is. Elalvas elott megiszol egy joo meleg pohar tejet vagy kakaot es attol jol alszol. De ihatsz vaniliat is mert az nyugtato hatasu. Vagy van mas is fuss 10 kort a haz korul attol kimerulsz es bedolsz az agyba.
2012. júl. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
koszonom, tudom hogy vicc volt
2012. júl. 14. 22:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Egészséges szervezet igényli az alvást. Persze, be lehet csapni (kávéval, kondiitalokkal, stimuláló szerekkel), először ezektől kell távol maradni. Ha nagyon nagy a hőség, átmenetileg alvásproblémát okoz, jót tesz elalvás előtt egy langyos zuhany.

Stressz, lelki eredetű gond sokszor alvásproblémát okozhat. Nem szabad rágódni problémákon, ha el akarsz aludni. Nálam bevált, hogy elalváskapcsolós (sleep) rádiómon elkezdek hallgatni egy semleges műsort (ha nagyon leköti a figyelmed, az sem jó!), aztán mikor 25 perc múlva kikapcsol, én már vígan hortyogok... (A TV nem vált be nálam, a villogás, a képváltások miatt.)

Lényeges még, hogy (ha lehetséges) az elalvás környezete legyen ingerszegény, csendes.

Sportolj, lehetőség szerint mozogj sokat.

2012. júl. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
megoldatlan problémáid vannak az életben. valami stresszel, old meg, és megoldódik az alvásgond.
2012. júl. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gtgunár válasza:

Fáradj le testileg,lelkileg. pár km futás reggel, délbe,meg este. Közbe agytornaként pár sakk meccs, idegen nyelvű írások olvasása, nehezen érthető elvont szakszövegek olvasása (pl quantummechanika). Ha este minden ajtó ablak becsuk, fényforrások megszüntetése(még a kis piros LED miatti tévé kikapcsolás is ide tartozik) lefekvés előtt 1 órával könnyű vagcsi, de lehetőleg elötte is "normálisan" kéne enni aznap. lanygyos zuhany.

és reggel korán kelj, talán pár napig direkt ne aludj! Ha ez sem jó: szakember.

2012. júl. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom!!! Megpromalom amit leirtal. koszi
2012. júl. 25. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!