Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A főtt étel nem olyan egészség...

A főtt étel nem olyan egészséges az ezen oldalon található cikkek szerint, de hát a máshol mindig azt hallani, hogy mindennap kellene főtt ételt fogyasztani. Akkor hogyisvanez?

Figyelt kérdés
[link]
2009. szept. 2. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Olvass el minden egészséges étkezéssel kapcsolatos cikket, és rá fogsz jönni, hogy egyrészt a legegészségesebb éhen halni, másrészt ugyanaz az élelmiszer az egyik cikkben rákellenes csodaszer, a másikban az egyik legfőbb rákkeltő tényező.

Szóval szerintem hagyd abba az olvasást, és egyed azt, amit a szervezeted kíván!

2009. szept. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igaza van az előttem szólónak de egyébként azért egészségesebb a nyers étel mert tartalmaz emésztőenzimet ami a főzéskor-sütéskor megsemmisül de leht kapni bioboltokban enzim kapszulát evvel megkönnyited a szervezeted anyagcseréjét ha főtt ételt eszel.

Ez az én tapsztalatom...

2009. szept. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon jó, amit az első írt:)))jót nevettem!!!:)))

teljesen igaza van!!!

Mindenki azt mondja, ami az érdekében áll!Ha világítós tyúkszem tapaszt akar árulni valaki, akkor azt fogja mondani, hogy az a legjobb, a rákos sejteket megfékezi, és még a légutakat is tisztíccsa:DDDDD

2009. szept. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

mindent bevetnek már h kihozhassanak a piacra vmi új és "egészséges" dolgot. majd kitalálják h az ásványvíz is káros, és a piacra dobnak vmi extrém módon szűrt vizet, ami 100 ft helyett 600 lesz.


a főtt ételekről pedig, ha olyan párolóban főzöd, akkor megmarad a vitamin tartalma, így egészséges marad. hacsak simán megfőzös, kifőződik egy csomó vitamin, de ígyis egészséges marad. csupán ennyi.

2009. szept. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Olvasd még el a Leves hazudik c. könyvet is, és akkor rájössz, hogy tényleg, de valóban és tuti :)) igaza van az előttem szólóknak. Köztudomású, hogy lehetetlen egészségesen étkezni/élni.

Ezeket a lépcsőket már végigjártam, s most ott tartok, hogy amit csak lehet, magam állítok elő, vagy készítem el, (megtanultam tésztát készíteni pl.), még a fűszereket is próbálom kiterjeszteni kis kertecskémben, élvezetes.

Erre persze mondhatnátok, hogy idő.... na igen, ezt én tudom a legjobban :) De még 2 mkhely mellett is megoldom valahogy:)

2009. szept. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
kedves utolsó, 16:11es vagyok.Mi minden van amit magad állítasz elő??Nagyon érdekelne, én is hajlanék erre, csak egyenlőre nagyon nagy falatnak látom az egészet...zöldségeket gyümölcsöket is termesztesz?meg csirkét is tartasz?vagy hogy csinálod?nagyon megköszönném ha leírnád!
2009. szept. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérlek, ne szó szerint értsd a mindent, mert mindenre nem vagyok képes, de úgy érzem, hogy sokkal egészségesebben próbálok élni, mint az átlagember (tehát mihez képest).

Csirkét nem tartok :), ritkán eszünk húst, ha mégis, akkor ismerőstől veszem, aki saját maga neveli (nem táposcsirke!) A tojás is háztól, vagy tanyáról. Tejet sem iszom, de ha mégis szükség lenne túróra, vajra, tejfölre, megint vannak emberkék, idősebb nénik, akik ezt készítik és tőlük veszem. A kenyeret többnyire magam sütöm. (www.e-margit.hu oldalról tanulgattam).

Próbálom beépíteni a teljeskiörlésű gabonát is az étrendbe, pl. anyósom már teljesen egyedül készíti a rozslisztet, és abból a tarhonyát (nagyon finom!)


A zöldségeket (répa, petr., paprika, retek, burg., káposzta, karfiol, brokkoli, bab, borsó) itthon megterem a kertben. Persze van vele munka, de felénk ez a szokás. Nálam pl. semmi sincs permetezve. Próbálok annyit termelni, hogy elég legyen nekünk. Természetesen, vannak gyümölcsfáink.

Kávét nem iszunk, sajnos a kakaót még nem tudom előállítani :)))

Nincs víztisztítóm se, de ásványvizet iszunk, vagy hozunk forrásból.

Télire zöldséget szárítok a kertből.

Kaptam egy könyvet: Fűszerkalauz a címe, nagyon ötletes - házilag készíthető olajok, ecetek, ételízesítők elkészítését is tartalmazzák.

Cukrot minimálisat használunk, szint alig. Max befőtthöz.

Sok nyers, főtt, wokkos zöldséget eszünk. Sőt, van egy bambuszpárolóm, egészen más íze van benne a zöldségeknek - nekem a z.bab tetszett a legjobban.

Sokat gondolok arra az időre, amikor még élt a nagyanyám, és nem lehetett ennyi műadalékból készült kaját kapni a boltokban, mennyivel egészségesebbek és energikusabbak voltunk. Akkor még rohantunk kifelé az iskola kapuján, most nézd meg: a gyerekek már csak vánszorogni bírnak.

Nem használok fehér sót, azt is úgy hozatom egy helyről, ahol nincs így kifehérítve, finomítva, s magam töröm apróra.

Tudod, úgy érzem, hogy ha nem városban dolgoznék, és nem kellene ennyire hajtani a napi betevőért, szívesen laknék tanyán, ahol csend van, nyugalom, tiszta levegő, és megtanulhatnám a régi hagyományok csínját-bínját.


A csíráztatással még nem foglalkoztam, mert egy jó ismerősöm szokott nekem hozni a "gyárjából". De nagyon finomak (nekem) :)


A természetgyógyászatban van egy olyan mondás, hogy minden gyógynövény megterem körülötted, amire szükséged van az egészségedhez, csak nézz körül, ismerd meg őket.

Mi ezeket a növényeket parénak hívjuk... és lekaszaboljuk :)

2009. szept. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
köszönöm:)
2009. szept. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
párolj és tojd le mások véleményét...
2010. febr. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

a félreértés egy apró félreolvasásból ered


helyesen

FÖ TÉTEL

az ami nem egészséges :-))

2010. máj. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!