Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges-e a sós étel?

Egészséges-e a sós étel?

Figyelt kérdés
Nagyon sósan eszek... károm lehet ebből?
2011. jún. 12. 12:26
 1/8 :) :) :) ***** válasza:
Nem.Sajnos én is sósan ezsek:S
2011. jún. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyon sósan akkor évek során tönkre vágja a vesédet, én sótlanul eszek csaak nagyon ritkán sózok meg brutálisan vmi ételt, szóval. Csak ésszel a sózással :P
2011. jún. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Azt hiszem a veseköved (tényleg nem vagyok benn biztos) lehet tőle.

De ha alig-alig eszel sót, az se túl jó....

2011. jún. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A sóról úgy tudjuk, hogy vérnyomásemelő hatása révén növeli a szívinfarktus kockázatát. Ha tényleg sok sót fogyasztasz nem ártana csökkenteni a mennyiséget. Vagy helyettesíteni másféle sókkal. Mert a minősége is számít.

Ilyenekre cserélheted: Finomítatlan tengeri só, Káliumban gazdag, nátriumszegény só, Szárított zöldségek és fűszernövények

2011. jún. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Előző vagyok. Szóval a vesére lehet káros hatással.
2011. jún. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Megint "előző vagyok" (2. 12:36-os). nem az előző, hanem az (...utolsó?) 12:35-ős voltam :P
2011. jún. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És még csodálkoznak az orvosok stb, hogy miért van annyi beteg ember. Azt hittem, hogy ezt még egy 5 éves is tudja, hogy milyen ártalmai vannak a sós ételnek, vagy legalábbis azt, hogy milyen káros -.-"
2011. jún. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 popcorn9 válasza:
Nem egészséges !!! asszem a szívre is hatással van.
2011. jún. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!