Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Szeretnék segítséget kérni...

Szeretnék segítséget kérni olyan diétás étrendet illetően ami gyomorégés ellen használ?

Figyelt kérdés
2013. febr. 12. 19:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

5/10 és 8/10 mondta meg a lényeget, a többi válasz a szokásos, betarthatatlan, követhetetlen közegészségügyi ajánlás. Kb. olyan, mint amikor a pollen allergiásnak azt javasolják az orvosok, hogy nyáron csukott ablak, kerülje a szellőztetést, mosson hajat minden nap, ne szárítsa szabadban a ruháit, és ne tartózkodjon nyáron a szabad levegőn... Ezeket nem lehet betartani, de ha mégis, akkor sem ér semmit sem!


Szóval a gyomorégés és reflux oka az alapjaiban elhibázott magas szénhidráttartalmú nyugati táplálkozás. Ne a bűnös ételt keresd, hanem válts táplálkozási életmódot! Hogy mire? Amit a 8/10-es írt: Paleolit táplálkozás. Olvasd el ezt: [link]


Vedd meg Szendi Gábor könyveit: Paleolit táplálkozás 1-2, szükséged lesz rá, ha meg akarsz gyógyulni...

2013. febr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nekem méregtelenítés után szinte teljesen elmúlt a refluxom.:)
2013. febr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Eloszor is nezesd meg mitol eg. Refluxod van es esetleg gasztritisz vagy fekelykezdemeny vagy csak siman erzekeny vagy valamire. Helicobacter teszt is kell.

Egyebkent ha refluxos az ember az egy hullamzo allapot. Hol kevesbe, hol jobban eg, tobb napo-hetes-honapos ciklusok. Raadasul evszak fuggo is. Ha nekiallsz kiprobalni fu fa virag bio es mittomen modszereket, altalaban az lesz a "hatasos", legalabbis azt hiszik(ed), amit epp akkor hasznaltal amikor a reflux periodus javul:) Na ennek kovetkezteben fogsz talalni mindnefele ajanlast a nyersevo vegetarianus es az ortodox paleolit hivo kozott. Es termeszetesen a vajakos arusok a csodaszerekkel. Termeszetesen mindenki ala fogja neked tamasztanai a sajat tortenetet:)

Mindentol fuggetlenul a lenyeg, hoyg ha van tulsuly, a legkevesebb is azt le kell adni! Rendszeres mozgas szukseges. Szimplan csak hogy ne feszuljon az ember gyomra ill a felesleges stresszt le kell vezetni.

Ezek utan csak az szamit, hogy neked epp hogy a birja a gyomrod a kulonbozo eteleket. Tapasztalat kerdese. Nyilvan ne igyal kavet ehgyomorra, ne igyal bort-alkoholt es a szokasos. En tobb mint 10 eve refluxos vagyok es nagyon valtozo mikor mit tudok enni. Sokan javasoljak a banant pl. En gyomorgorcsot kapo. Sokan nem javasoljak a paradicsomot. Nekem semmi bajom, ellenben a paprikat nem birom. Gyumolcsleveket meg tudom inni kaja utan, ehgyomorra nem. etc..Ha meg epp jobb periodus van akkor johet minden.

2013. febr. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Nekem bármilyen furán hangzik elsőre, az almaecet jött be erre a bajra, méghozzá tökéletesen!

Az oka legtöbbször a sok gyomorsavnak egy baci (helikobakter), amire a gyomor megemelt savszinttel reagál, mint hibás önvédelmi mechanizmus. Ezért nem érnek hosszabb távon semmit a savlakötők, vagy a szódabikarbonát sem, hiszen a szervezet természetesen ennek a mesterségesen leszorított savszintnek utánkompenzál. Az almaecetet azonban nem ész nélkül kell inni, mert akkor egyrészt kínszenvedés lesz meginni, másrészt nem is a kellő hatást éred el vele! Helyette vegyél egy 2 literes ásványvizet, nyisd ki és a szinte tele flaskát töltsd meg 5%-os, biológiai erjesztésű ecettel, pl. a Cheef, vagy hasonló... Ez néhány evőkanálnyi mennyiség a 2 liter vízbe. Akkor jó az adagolás, ha a vizet nem érzed kellemetlenül savanyúnak, inkább olyan fröccsös íze lesz. Ebből az italból kell inni 2..3 héten leresztül mindig, amikor megszomjazol.

Egyrészt lejjebb veszi az étvágyat, javítja az emésztésed és helyreteszi a savszinteted, méghozzá huzamosabb időre. Utána már nem szükséges folyamatosdan inni. Vannak bolti ételek, amiktől visszajön a gyomorsav, ilyenkor azonnal rá szoktam segíteni az almaecettel. Ha éjjel refluxra riadna az ember, akkor kicsit savanyábbra kell csinálni egy pohárban a vizet és kortyonként meginni. Szinte rögtön hat - ne kérdezd miért...

Vagy a bacit nyírja ki, vagy a szabályzórendszert teszi helyre - nem tudom, de jó és ez a lényeg. Meg olcsónak is olcsóbb a gyógyszereknél és egyéb savlekötö vackoknál, ami ma nem hátrány. :)

(Ja igen! Gyártanak "műecetet" is ecetsav+almaaroma használatával, az pl. erre nem jó.) Próbáltam azóta balzsamecetet, másfajta borecetet is, az se jött be. Csak az almaecet vált be. - Egy próbát megér, egyszerűbb, mint dokihoz, patikába járni folyton és diétázgatni. :)

2013. febr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Az ecettel csak csinyjan. Refluxnal nem mindig van helicobakter. Azt elobb meg kell tesztelni.

Lehet az ecet hasznal a helicora, nem tudom. De sima refluxnal, lehet megpusztulsz tole olyan gorcsoket kaphatsz..

2013. febr. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Azt elobb meg kell tesztelni. "

Jaja! Írtam is, hogy pár evőkanálnyi ecet a 2 liter vízben. Ez nem lesz semmivel ecetsavasabb, mint mondjuk egy szárazabb bor, de még annyira sem, mint egy ecetesebbre sikerült krumpli vagy tökfőzelék. Nem a töménységével hat az anyag. Szerintem egy idő után besűrűsödik, vagy stimulál valamit - passz. De aki ismerős próbálta, egy se panaszkodott miatta, hogy rosszabbul lett volna tőle. Volt viszont olyan, aki nem rendszeresen itta, vagy töményebben nyomatta, de ritkán. Annak úgy nem is hatott. Szóval mégegyszer: nem maratni kell, hanem kúrálni. Gyógyszert se úgy szedünk, hogy bekapunk egy tasakkal és vége a betegségnek, hanem elkezdjük egy kisebb adaggal és ha bírjuk, akkor szedjük a megadott ideig. :)

2013. febr. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Felnőtt korban a helico akár életveszélyes is lehet, a gyermekek több, mint 50%a fertőzött vele, de náluk nagyon ritkán okoz panaszt, mert nem tudnak ellene semmilyen immunválaszt kiváltani. Felnőtt korban már reflux, fekély, görcsrohamok, a fekélyen keresztül durva fertőzések, amivel nagyon vigyázni kell, az eredmény kb 2 hét, mire megjön.
2013. febr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ezzel az ecettel azert az elgonolkozatat, hogy ha van is helicobacter ami tuleli a gyomorsav 1es PH-jat, akkor az ecetben mi hasznal?

Nalam mondjuk nincs helico es alapban a keves ecet sem bantja a gyomrom, ha epp nincs "rossz" hullamom a refluxban.

2013. febr. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Amoxi1000, ahogy írom, nem ismert a hatásmechanizmusa, miként dolgozik. Az ecetsav eleve gyenge savnak számít.

Csak találgatni lehet - talán nem is közvetlenül hat a bacira, hanem a gyomor flórájában változtat meg valamit, ami utána barátságtalanná válik a baci számára is. Vagy a helikobaki érzékeny valamire veszettül, miközben meg a gyomorsavra egy csöppet sem. Mivel csak almaecettel müxik, vsz. valami más anyagnak is jelentősége van. De pl. az almalé, vagy nyers alma fogyasztása nekem nem segít. Más ecet sem, de az almaecet meg igen. Az is lehet, hogy az ecetsavat termelő baciknak van valamiféle emberre nézve ártalmatlan toxinja, amit rühell a heliko -passz. Ezekhez labor, meg kutatócsapat kellene. De a legtöbb népi orvosság ilyen - nem tudjuk hogyan, de hat és kész... :))))

2013. febr. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Nikol2323 ***** válasza:
Sajnos nekem is ilyen problémáim voltak/vannak.Én elmentem a gasztroenterológushoz sajnos gyomortükrözést csinált és megállapította,hogy refluxom van. Ez azt jelenti hogy a nyelőcső nem zár rendesen így a gyomorsav visszafolyik ami maró érzéssel társul.Savcsökkentőt kaptam ami védi a gyomor nyálkahártyáját is.Azóta jobb attól függ mit eszem...:)
2015. márc. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!