Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Kakaó vaj, Shea vaj és 10...

Kakaó vaj, Shea vaj és 10 csepp avokádó olaj, házi krémet készítettem, de nagyon nehezen kenhető, miért?

Figyelt kérdés

#krém #kakaó vaj
2013. febr. 20. 19:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Valamilyen olajat többet kellett volna bele rakni,pl oliva.A kakaóvaj nagyon sokat megszilárdit.
2013. febr. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És ha újra fel olvasztom és több avokádó olajat teszek bele? (Netről keresett recept és sokan dicsérték, ezért csináltam ezt, nagyon meglepődtem, hogy ennyire kemény lett.)
2013. febr. 20. 20:02
 3/13 anonim ***** válasza:
a kakaóvajtól lett kemény nem tudom milyen arányba kutyultad össze az alapanyagoakt de nyugodtan olvaszd fel kizárólag csak vízfürdő felett hogy ne "roncsolódjon" és tegyél hozzá több olajat .Az oliva olaj is nagyon jó bele!
2013. febr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is az olivaolaj érdemesebb.Vigyázni kell ezekkel,mert tapasztalat kell hozzá,hogy meglegyen a megfelelő állag:)
2013. febr. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A 10 csepp olaj kevés ehhez a két kemény vajhoz.Amikor végeztél a keveréssel,érdemes kihűlésig keverni vagy turmixolni,hogy kenhetőbb legyen.
2013. febr. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Igen, ha újra felolvasztod, akkor szépen bele fogod tudni keverni a plusz olajat. Ezután amikor újra megszilárdul, már lazább lesz a krém állaga.
2013. febr. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

szeretet tettél bele két marékkal??mert én ugy tudom hogy attól lesz finom kenhető állagú.

és kérlek áruld el , hogy honnan a fenéből lehet shea vajat szerezni mert én egyszer vettem egy öszi vásárban egy nénitől és azóta sehol nem lelem nyomát ennek a shea vajnak.azt hiszem rendeléses oldalat találtam , de rendelni meg vagy nem szeretek vagy nem nagyon van rá lehetőségem vagy mindkettő:-)

2013. febr. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Budapestről rendeltem. Hiába van benne szeretet nem lett sajnos kenhető, de nem is olyan vészes azért így is eltudom használni.

[link]

De Herbaházban is lehet venni.

2013. febr. 23. 19:06
 9/13 anonim ***** válasza:
Mediline Üzletház, Budapest
2013. febr. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

nagypon szépen köszönöm a válaszokat a shea vaj lelő helylyel kapcsolatban.én nem túl sűrűn készitek gyógykrémet ,ámbár kakaóból már készitettem krémet.méghozzá csokikrémet.és amikor elkezdtem csinálni óvatosan adagoltam a vajat,a (sima vajat).és egész egyszerűen kevergettem a csoki elegyet addig amig nem lett olyan állaga amilyet pontosan elképzeltem,finom krémes , de mégis egyben lévő nem szétfolyós állag.természetesen mindig máshogy sikerült és ez azt hiszem attól függött hogy a lágyitó anyag jelen esetben a sima vaj mekkora mennyiségben és minőségben volt jelen.ha nem akart lágyulni a keverék akkor tettem hozzá még egy kis sima vajat. és lágyult a csokikrém.nem tudom hogy plusz oliva hozzáadásváal puhitható e ez a krémed.talán igen.ezt könnyen kiprobálhatod ha leteszteled a dolgot egy cseppnyi adag shea vajjal ás olivával.vagy a másik tippem , mint hozzá nem értö személytől csupán a fizika alapjaiból kiindulva az az lenne hogy mielött használod a krémet elötte melegitsd fel finoman azt a kis adagot amit éppen használsz.mert az a helyzet hogy lehet hopgy véletlenül rosszulé keverted ki a krém olvadás pontját.és szerencsétlen shea vajas krémed most éppen dermedt állapotban van..bár nem tudom hogy oolyankor mivan ha felmelegités közben felviszed a testedre a krémet és utána ujra ledermed.de talán a tested 37 fokos hömérséklete segit hogy legyen ideje normálisan kifejteni a hatását a cuccnak

. bocs a csúnya irásért és a helyesirási hibákért.ha véletlen kiprobálnád a javaslatomat vagy már ki is probáltad akkor majd dobj már egy választhogy végülis bejött e vagy sem

2013. febr. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!