Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nincs egy csepp akaraterőm...

Nincs egy csepp akaraterőm sem. Nem szeretem magam, sem a helyzetem. De nem tudok kikerülni belőle. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fiatal srác vagyok, idén leszek 21 éves. A gondom az hogy nincs egy csepp akaraterőm, szeretnék változni de utálom magam. Lusta vagyok vagy nem tudom mivan, de nem tudom teljesíteni a kötelességeimet. Suliba nem járok be rendesen, éjszaka a gép vagy a tv előtt ülök, nappal alszom. A lakásból nem megyek ki, már szórakozni sem (vagy csak akkor ha tesóm elrángat magával). A szobám rabja vagyok. És utálom magam. DE egyszerűen ha elhatározom hogy na akkor elég és felkelek reggel időben és bemegyek és ez így nem élet akkor reggel amikor csörög az óra üvölthetnékem van és hagyom az egészet. A családom egyre nehezebben fogadja el ezt. Régen depressziós voltam. Most nem érzem annak magam, csak simán mindenre teszek nem is érdekel semmi. Az okj-s tanfolyamom sem.... Pedig ha nem teszem le a vizsgát akkor semmi nem lesz belőlem.... És hiába szeretnek itthon meg én is őket lassan elegük van és kitesznek. Nemtudok mit csinálni... Néha már azt szeretném hogy üssenek verjenek laposra törjék be a fejem hátha az jó motiváció vagy helyrekattan a hülye fejemben valami. Mert tele vagyok lehetőségekkel csak nem tudok élni velük mert nem irányítom az életem :( Mit kéne tennem? Nem érzem magam embernek, valami félresikerült kísérlet lehetek lajhárgénekkel vagy passzolom. Ismer valaki rajtam kívül ilyet? Ki lehet ebből valahogy jönni ?

2013. febr. 12. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Van valami eletcelod?
2013. febr. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Boldog szeretnék lenni. Szeretnék olyan melót amit nem rühellek és tényleg leköt (jó lenne ha itthon lenne az irodám-műhelyem). Persze meg is tudjak belőle élni. Szeretnék kicsit élni. Jelenleg informatikát tanulok, de egyre rosszabb vele a viszonyom. De mást tanulni már nincs lehetőségem vagy időm műjusban vizsga, ha othagynám és mást kezdenék el akkor már holnap kiraknának innen szerintem.

A gimi nekem a megalázásról és a senkiségről szólt. Szeretnék csajozni haverokkal lógni kicsit pótolni... De önbizalom zéró. De per pill örülnék ha az alvásom vissza tudnám állítani. A denevér életmódom per pill a legnagyobb gond.

2013. febr. 12. 16:07
 3/8 anonim válasza:

nekem is pont ez a problémám kb, amit leírtál.

pedig krva egyszerű lenne ebből az egészből kilábalni,

meg kell változtatni a gondolkodás modunkat,


kell egy nagyon erős minden napi motiváció amivel xcélba érek,

én 23 éves vagyok, jelenleg senki, érettségim van most kezdek csak gondolkodni, hogy mit kéne csinálnom,

de ez a legszörnyűbb, hogy HÁT EZ AZ!

MIT CSINÁLJAK?

EZT NAGYON ALAPOSAN ÁT KELL GONDOLNI

2013. febr. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, kell egy mindent vivő életcél. Anélkül szerintem nem megy.
2013. febr. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én teljesen olyan vagyok mint 20 éves fiú vagyok. Én nem tudok ebbők kijönni. Olyan ember vagyok aki egy adott tevékenységben nem a legjobb de profi akarok lenni. Beíratkoztam sportra a hül@e edzők okoskodnak hogy ezt nem úgy kell csinálni azt úgy kell köszönöm az edzést 20 ezer forint lesz. Azt elgondolkodom azon hogy nekik szerencséjük volt mert kiskorban sportoltak ami nekem nem jött össze, így tehát kezdődik minden elölről mert már nem lehetek profi. Nekem is az van hogy éjszaka hajnali 3-ig fent vagyok aztán alszok délig délután 2-ig utána kezdődik minden elölről. 17 éves koromtól kezdödött ez el. azóta tart és SEMMI NEM VÁLTOZIK. Engem se érdekel a suli meg egyebek sem. Csak a halálra arra gondolok hohy ha elkedzetm volna 4-5 évesen csinálni valamilyen hobbit akkor most azt profi szinten tudnám űzni. De mivel ez nem történt meg ezért elölről akarom kezdeni az életem, arról a pontról. Ezért lettem depressziós. Egyébként én a bűvészkedésbe, is belekedzetm de ott is már 10 évesen kedzték el. És nekem baromira nincs kézügyességem. Én se érzem magam embernek.
2013. febr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egek, fiúk! A denevér életmód megoldódik, ha már lesz miért felkelni. Pipa. Szakma: esetleg karrier tanácsadásban nem gondolkoztatok? Hasznos tud lenni. Potenciális pipa. Pajzsmirigy rendben? Kérjetek TSH vizsgálatot, meg ellenőriztessétek, nem vagytok-e vérszegények, vashiányosak. Vércukor mérés is jó volna. Az eredményektől függően lehet tovább lépni. Önismeretnek: vmilyen csoportos módszert javaslok, pl. pszichodráma. De remélem, azérz már javult a helyzetetek! Jaj, és d vitamin! Azonnal, lehetőleg nagyobb mennyiségben, 2-3000 NE naponta. Tuti használni fog!
2013. febr. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 default. válasza:

menj el orvoshoz.

nem gúnyolódásból írom, neked valamiféle iránymutatásra van szükséged, lehet, hogy valami gyenge gyógyszer is kell majd.

nekem is volt ilyen időszakom, kell egy szakember ehhez.

tök normális dolog amúgy, sokan szenvednek ettől, csak a fele észre sem veszi magán.

úgyhogy bátorság, és keress egy jó kis dokit !


üdv!

2013. febr. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

amig nem léptek addig nem lesz véltozástehát lépjetek egyet!.van egy olyan lépés amelyet otthin is megtehettek,,,már azért irok többeszszámbamert ugy léátom hogy itt többben is vannak ahsonlo problémával.

szóval van egy könnyed lépés mely nagyszerü lehetöség

a konstruktiv gondolkozás amelyet nem fogom itt leirni, de mondom egy nevet:

emil coué

na ö lenne az

nézzetek uténa keresgéljetek ,,, és használjáétok azt a müódszert meklyet képvisel

de pár szóval leirom miröl van szó

coué ugy vélte hogy az önszuggezstió nagy erő

és ez igy van

ebben semmi kétség

ez abbol áll hogy naponta pár percet arra szántok hogy magatokhoz beszéltek és ezáltal megtere,mtitek a megfelelö érzelmi gondolati lkégkört ahhoz hogy elinduljon egy pozitiv irányu véltozás

és a határ a csillagos ég

csak jol kell megválasztani a kimondott szavakat

ezért olvassatok utána

és találjátok ki neketek mi lennea legmegfelelöbb szuggesztio amelyet minden nap pát percen keresztül elmondtok magatoknak

a dolog müködik

tessék használni

2013. márc. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!