Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Meddig lehet szedni a K2...

Meddig lehet szedni a K2 vitamint?

Figyelt kérdés
2013. júl. 30. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Amíg világ a világ! Vitamin túladadgolás csak a gyógyszerlobby képzeletében létezik.
2013. aug. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Amddig szügséges.
2013. aug. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Létezik vitamintúladagolás. Miért lenne érdeke egy gyógyszergyárnak, hogy leszoktasson a túl sok bogyó szedésétől?


A túl sok C-vitamin pl vesekövet okoz. Már az 1000mg is.

2013. aug. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
ről* előző voltam
2013. aug. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
No, ennek sürgősen nézz utána, pajtikám. Egyetlen (!) 29 éves lánynál állapították meg LEHETSÉGES okként a C vitamin "túladagolást". Mellesleg Szengyörgyi Albert (a C vitamin atyja) élete végéig 8g (8000mg) C vitamint evett naponta!
2013. aug. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
PTE-ETK-s infó, nem légből kapott dolog a C-vitamin túladagolás.
2013. aug. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Pajti ...
2013. aug. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Fiatal vagy és idealista. Én is így kezdtem. Sok-sok csalódás árán tanultam meg, mennyit is ér az egészségügy. Pedig valaha én is orvosnak készültem, de 4 félév után pályát váltottam, mint ahogy később a lányom is.

Javaslom neked, hogy ne fogadj el kapásból mindent ezen a téren. Egyébként a pajti nem pejoratív felhanggal íródott, de azért, ha nem tetszik, természetesen visszavonom.

2013. aug. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szép sztori, de szerencsére nem készülök az egészségügybe, csak a barátnőm. Én inkább mérnök leszek. De ettől függetlenül a túl sok C-vitamin igenis vesekövet okozhat. Ha beveszel 1 gramm nem retard vitamint, akkor annak a nagy része egy az egyben átmegy rajtad, kipisálod. Így okozhat vesekövet. De ha azt az 1 grammot szépen adagolva veszed be, valamilyen retard kapszula formájában, akkor hasznodra válik. Nem tudom, hogy a 8 grammra is igaz-e ez, de az 1-re tuti.
2013. aug. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Üdv, leendő szaktársam!

Fiatal vagy és idelista. Ez nem baj, ennyi idősen én is az voltam. Istenítettem az orvosokat. Elhiheted, nekem fájt a legjobban, amikor lerombolódott bennem a nimbuszuk, és ezzel elveszítettem a hátországomat is. Néhán yéve még nem foglalkoztál ilyen dolgokkal, így valószínűleg nem emlékszel rá, hogy a gyógyszeripar milyen kétségbeesetten ragaszkodott a napi 50mg C vitaminhoz, ami pedig bizonyítottan csak arra elég, hogy a skorbuttól megóvja az embert. Csak amikor már a hülye is tudta, hogy ez túlhaladott álláspont, akkor adta be a derekát. Mindegy, ráérsz még ezzel foglalkozni, természetes, hogy ilyenkor még más köti le a figyelmedet.

2013. aug. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!