Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Bármilyen aloe verát fel...

Bármilyen aloe verát fel lehet használni? És egy egészen fiatal növénynek is ugyanolyan gyógyító hatású gél van a belsejében?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert egyszer valahol azt olvastam, hogy csak 4-5 éves korától érdemes felhasználni, mert előtte még nem gyógyító hatású. Nem tudja valaki, hogy mekkora egy aloe vera 4-5 évesen?Tudom, hogy a fajtától is függ...
2013. aug. 6. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy a fiatal növény nem jó gyógyításra. Legjobb, ha a gyógynövényben veszed meg a kész terméket, mert rengeteg fajtája van az aloe vera növénynek.
2013. aug. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy egy kaktusz tenyészőtől. Azok adnak arra, mit adnak el.
2013. aug. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az aloénak közel 300 fajtája van és ezek közül csak pár gyógyhatású.A legjobb az Aloe Vera, az orvosi aloe.Ez egy szubtrópusi növény, azzal a talajjal és rengeteg napsütéssel.Így olyanok az ithonik, mint a magyar és az eredeti narancs.Olyan, de mégsem az igazi. Azért ezek is sokat tudnak segíteni. Valóban 4 éves kor után szüretelik és akár 1 méteres is lehet.A legjobb az eredetinek a stabilizált változatát fogyasztani, használni.
2013. aug. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Aloe vera barbadensis miller az, amit orvosilag használunk fel.
2013. aug. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!