Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Milyen víztisztító gépet...

Milyen víztisztító gépet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Max 20 30 000 ft-ig.
2013. okt. 13. 17:57
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Tehát 20-30 000-ig. :)
2013. okt. 13. 17:57
 2/16 MacTavish ***** válasza:

Két alapkérdés, utána válaszolok rendesen is:

Budapesti vagy?

Ezekre a kancsós, filteres izékre gondolsz? :)


Ha igen, akkor semmit, inkább egy pár évet visszacsüccsenni a gimnázium biológia órájára.


Mielőtt negatívat adnál, el is mondom, miért:


Ahogy szinte egész Magyarországon, úgy Budapesten is folyóvízből és fúrt kutakból történik az ivóvíz szolgáltatása. (Kutak főleg inkább ásványvíz palackozók esetén.)

A Magyar Vízművek-nél a csapvíz és a szennyvíz tisztításánál is európainál szinte szigorúbb követelmények vannak a víz lebegő- és oldott szennyezőanyagainak eltávolítására. Folyamatosan, naponta többször nézik analitikai módszerekkel a víz minőségét, több millió forintos, kifejezetten erre tervezett analitikai műszerekkel. Amit ivóvízként a csapból kapsz, az már fogyasztásra teljesen alkalmas és egészséges víz.


Másik oldalról megközelítve: Egy víztisztító - ily módon teljesen értelmetlen - beszerzése kerül nagyjából 20-25.000 forintba. Ez egyszeri tétel. A filterek, szűrők, amiket még használsz benne, nagyjából heti-kétheti időtartamon cserélendők, áruk egyáltalán nem alacsony, fajtától függően változik.

Hosszabb távon megnézve: Masszív költségekbe tudja verni az embert, ráadásul úgy, hogy igazából tényleg szükség sincs rá.


(Lehet jönni azzal, hogy így-úgy mit mutat a bemutató emberke a csapodból folyó vízzel. Azt mondom rá, ha egészségre káros hatása lenne bármelyik oldott ásványi anyagnak, akkor nem lenne már a vízben. Ezek a marketingesek simán csak megjátsszák az okost és buta információkkal terhelik és megvezetik az olyan embereket, akik nem értenek hozzá. Amúgy ők sem.)


Szép napot!

Üdv, egy diploma előtt álló mérnökhallgató

2013. okt. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Vörösnefelejcs ***** válasza:
100%

A filteresek védelmében: négy hétre jó a betét, és nem vizkövesedik a teafőzőm, ha abból öntjük bele a vizet. Ezen és egy vesebeteg ismerős tanácsán felbuzdulva, évek óta használjuk. Ettől még iszom a csapból, de a teafőzőbe csak az megy. A teát is meg lehet nézni, nem egyforma színű, ízű és tisztaságú.

Nyilván, nem hülye az a pár millió ember, aki használja, legalábbis, megvan rá az okuk.

Az ennél drágább rendszerekről én azt olvastam fogyasztóvédelmi újságban, hogy feleslegesek.

2013. okt. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

ha egészségre káros hatása lenne bármelyik oldott ásványi anyagnak, akkor nem lenne már a vízben... ne legyel ilyen naiv

Kulfoldon elek, itt fluorral kezelik a varos vizet, mindenki tudja, hogy a fluor mereg, megis belerakjak a vizbe, fogkrembe stb. Pedig koztudott, hogy egeszsegre karos hatasa van!!! Nem akarok elkanyarodni a mesterseges sz.rok fele amiket pedig a kajaba raknak... ha egeszsegre karos hatasa lenne.... es van neki, es megis benne van!


Tobb helyen olvastam, hogy a kemoterapias betegek vizeleteben/urulekeben levo karos anyag meg a varosi viztisztitas utan is megtalalhato a vizben! Lehet hogy nagyon kis mennyisegben, de koszonom en nem kerek belole!


Mi egy komoly berendezesre aldoztunk eleg komoly osszeget, az egesz berendezes a mosogato alatt van es a csap mellett van egy kisebb csap ahonnan a kezelt ivoviz jon. Fozni is avval szoktam. 4 nagy, kulonbozo mukodesu tartaly jon a rendszerrel, amit eleg 1 evben egyszer cserelni.


Mi is es ismerosok is eszreveszik a viz ize kozott a kulonbseget. Nekem meger ennyit az egeszsegem. En jobban bizok ezekben a komplett szerkezetekben, mint a filteres/kancsos megoldasokban.

2013. okt. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es válaszoló,

megkérdezhetem milyen készüléketek van? Én most keresek valami hasonlót, mint ami neked van, de nem tudom merre induljak el.

Köszi előre is! Kedves kérdező, ne haragudj az offért!

2013. okt. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 MacTavish ***** válasza:
0%

Azt ugye semelyik víztisztítós ismerős nem mondta még egyikőtöknek sem, hogy a vízben levő Ca- és Mg-ionokra, amik a vízkövesedést is okozzák, a szervezetednek is szüksége van, ugye? :)


És azt sem mondták, hogy a víztisztító gépet nagyjából 10 éve nagy bőszen használni kezdett kevésbé reálos beállítottságú emberek (direkt nem akartam írni, hogy anatómiához, biológiához és kémiához analfabéták) között milyen mértékben nőtt a szívelégtelenség és a csontritkulás? :)


Lehet nyugodtan használni ezeket a cuccokat, és ez most bunkó lesz, de legalább annyival kevesebb hülye marad a Földön! ;)


Üdv:

Egy mérnökhallgató

2013. okt. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%

Mac tavish,

Forrast legyszi a viztisztito es csontritukas/szivelegtelenseg osszefuggeserol.

2013. okt. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"tudja, hogy a fluor mereg, megis belerakjak a vizbe, fogkrembe stb. Pedig koztudott, hogy egeszsegre karos hatasa van!!! "

A klor az mereg ugye? A natriumklorid, magyarul konyhaso? A soban is klor van pfuj meghalsz tole.:) Na igy mereg a fogkrembe rakott natrium-fluorid ami k. nem fluor:) Bovebben itt:

[link]


Viztisztitashoz meg teljesen felesleges kivagni az ablakon sulyos tizezreket, mert felesleges. Ha nem tetszik az ize, vegyel Britta kancsot. VAgy vmi hasonlot.

2013. okt. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

teljesen felesleges kivagni az ablakon sulyos tizezreket, mert felesleges - ez nagyon meggyozo erv :)


Elarulom, mi azert dobunk ki ra sulyos ezreket, mert megtehetjuk, hogy sulyos ezreket aldozunk az egeszsegunkre, es mi nem azt latjuk, hogy "sulyos ezrek", hanem "minimum ennyit az egeszsegunkert".


Koszi a linket, en is tudnek tobb linket is beirni ide (sajnos a legtobb angolul van) de ez itt nem vitamusor. Te abban hiszel amit te allitasz, masok abban hisznek amit masok allitanak. Szerinted felesleges, aldasom rad. Szerintem pedig nem az.


A kerdes nem az volt, hogy ajanljatok-e vagy sem, hanem hogy melyiket.....

2013. okt. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"A kerdes nem az volt, hogy ajanljatok-e vagy sem, hanem hogy melyiket....."

Ajanlottam, Britta kancso. Ettol tobbet adni vizszuresert felesleges penzkidobas, nem hit kerdese. Hit kerdese az, hogy ezt az egeszsegedert teszed:) (Raadasul tapasztalatbol beszelek ott figyel egy ilyen kacat a mosogato alatt. Az RO vizszurok tobb problemat generalnak mint hasznot hoznak. )


Az meg hogy fluoriddal riogatsz masokat, nem hit kerdes. A fluorid mergezo, a natrium-fluorid meg nem ami a fogkremben van. Fullstop, nem hit kerdes.

2013. okt. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!