Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Rossz az emésztésem, de eddig...

Rossz az emésztésem, de eddig senki se tudott értelmes választ adni. Milyen bio/alternatív módszer van az emésztés rendbetételére?

Figyelt kérdés

Voltam orvosoknál, meg kutakodtam a témában, kérdeztem embereket, de senki se tudott igazi megoldást nyújtani.


Már hónapok óta rossz az emésztésem, és nem tudom mi az oka, mit tehetnék ellene.


Annyi derült ki hogy sok a gyomorsavam, szedek rá gyógyszert, de ez nem oldja meg a problémát, csak a tünetet kezeli, ráadásul így sem sokkal jobb a helyzet.

A székletem elég gyakran hígabb/büdösebb az átlagnál, hasmenéses, és fáj a hasam is. Ha bízhatok az uh-ban akkor fizikai elváltozás nincs, de az orvosoknak már nem hiszek, mert mindenki csak le akar rázni (magyar egészségügy).



2013. nov. 2. 04:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalat alapján írok, nem szakvélemény, de talán segít. Valószínűleg valamilyen ételt nem bír elemészteni a szervezeted. Nekem tavaly ilyen tájban voltak gondjaim. Hónapokig ment a hasam, szélgörcseim voltak, kavargott a gyomrom. Nekem se tudtak semmit mondani. Aztán elkezdtem kísérletezni. Először lisztérzékenységre, majd laktózérzékenységre gyanakodtam, kihagytam ezeket az ételeket. A gluténmentes diétánál kicsit jobb lett. Addig próbálgattam az ételeket, amíg rá nem jöttem, hogy az élesztős, kelt, dagasztott dolgokat nem bírja a gyomrom (kenyeret ehetek, de más péksütit már nem, semmilyen kalácsfélét, pizzát, lángost, sört sem ihatok). Azóta semmi bajom. Orvos nem kezelt, gyógyszert nem szedtem. Próbálj kihagyni egyes ételeket, figyeld meg, mit ettél, mikor hasmenésed volt, talán rájössz.
2013. nov. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lettél te normálisan kivizsgálva. Ilyen tünetekkel kajaérzékenységet is kéne vizsgálni valóban, ÉS legalább egy béltükrözés is kéne, ez, amit leírsz, akármilyen bélgyulladás is lehet.
2013. nov. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
eztet írjad bele a keresödbe: candida kérdőív
2013. nov. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nekem pont ezek voltak a tüneteim, nem bírom már bontani a tejcukrot. A vékonybélbolyhok kefeszegélyében termelődik a lactase nevű enzim, ami lebontja a tejcukrot. Ha ez kevés vagy hiányzik akkor 2 dl tej tejcukor tartalmából 3 liter gáz lesz, mivel ez bontatlanul megy tovább a vastagbélbe és az ott lévő baktériumok viszont felhasználják, csak közben gáz képződik. A hasmenéses széklet is részben ettől van, gyakorlatilag mintha halat enne az ember olyan a szaga r és színe is világosabb székletnek.

Gyerekeknél vér is előfordulhat.

Az UH csak a tömör szerveket tudja vizsgálni, az üreges szerveket,mint a belek nem, még a CT sem. A vastagbelek ilyenkor egészségesek, az kolonoszkópia negatív eredményt ad. Gyomortükrözés során mennek le a vékonybélbe és vesznek szövetmintát illetve kilégzési hidrogénteszttel is ehet bizonyítani.

Én egyiket sem csináltam meg az utolsó kettő vizsgálat közül, hanem egyszerűen elhagytam a tejet. De nagyon figyelni kell, mert ma már a tejport és a laktázt mindenbe beleteszik adalékanyagként / még a májkrémekbe, majonézekbe, felvágottakba is /. Úgyhogy nagyítóval kell járni bevásásrolni :)

Próbáld meg te is , hogy első körben 2-3 hétre kihagyod a tejet teljes mértékben. Ha beválik a háziorvosod tud felírni Lactase tablettát, ezt tej tartalmú étel fogyasztása előtt kell elrágni és akkor nincs tünet, hisz a hiányzó enzimet így pótolod.

2013. nov. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
antalvali.com, bionóm hatóanyagelemzők szerkesztik a honlapot, nagyon jó tanácsokat szoktak adni, próbálj meg írni nekik, és a válaszukkal segíteni fognak, ebben biztos vagyok!
2013. nov. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"Saját tapasztalat alapján írok, nem szakvélemény, de talán segít. Valószínűleg valamilyen ételt nem bír elemészteni a szervezeted. Nekem tavaly ilyen tájban voltak gondjaim. Hónapokig ment a hasam, szélgörcseim voltak, kavargott a gyomrom. Nekem se tudtak semmit mondani. Aztán elkezdtem kísérletezni. Először lisztérzékenységre, majd laktózérzékenységre gyanakodtam, kihagytam ezeket az ételeket. A gluténmentes diétánál kicsit jobb lett. Addig próbálgattam az ételeket, amíg rá nem jöttem, hogy az élesztős, kelt, dagasztott dolgokat nem bírja a gyomrom (kenyeret ehetek, de más péksütit már nem, semmilyen kalácsfélét, pizzát, lángost, sört sem ihatok). Azóta semmi bajom. Orvos nem kezelt, gyógyszert nem szedtem. Próbálj kihagyni egyes ételeket, figyeld meg, mit ettél, mikor hasmenésed volt, talán rájössz."


Köszönöm a válaszod. Attól hogy nem szakvélemény, még sokat ér. Talán többet is. Én is próbálkozok ilyesmivel, azt észrevettem, hogy a karfioltól és a cukkinitől sokkal jobban érzem magam. Nem tudom miért, csak hogy így van.

A fehérkenyérről leszoktam, sosem szererttem, de anyagi gondok miatt rákényszerültem.


Az az érdekes, hogy eddig is ettem süteményeket, tejtermékeket, és semmi bajom nem volt tőle. Talán még az lehet az oka, hogy anyagi okokból leszoktam az élőflórás joghurtról, ezért gyanakodtam erre. De már olyan drága lett minden, hogy nem tudok normális ételeket vásárolni. Alkoholt, kávét, cukrot meg egyéb szemetet már régóta nem fogyasztok. A sütemények közül is inkább azt választom ami natúr, vagy nem édes (cukrozott). Erről is leszoknék, de sokszor nincs időm és energiám szendvicseket készíteni. Meg már unom is a kenyeret.


De mindenképp fogok kísérletezni.


" eztet írjad bele a keresödbe: candida kérdőív"


megnéztem de a tünetek nem arra utalnak. sokkal inkább bélflóra és enzimhiányra.


"Szerintem nem lettél te normálisan kivizsgálva. Ilyen tünetekkel kajaérzékenységet is kéne vizsgálni valóban, ÉS legalább egy béltükrözés is kéne, ez, amit leírsz, akármilyen bélgyulladás is lehet."


Ételallergiavizsgálaton még nem voltam, ez jó ötlet.

Gyomortükrözésen voltam csak, ott azt mondták hogy a stressz miatt van és kész. Nem tudom a béltükrözéses élmény rosszabb-e a gyomortükrözésnél, ha lehet egyelőre kihagynám.


"Nekem pont ezek voltak a tüneteim, nem bírom már bontani a tejcukrot. A vékonybélbolyhok kefeszegélyében termelődik a lactase nevű enzim, ami lebontja a tejcukrot. Ha ez kevés vagy hiányzik akkor 2 dl tej tejcukor tartalmából 3 liter gáz lesz, mivel ez bontatlanul megy tovább a vastagbélbe és az ott lévő baktériumok viszont felhasználják, csak közben gáz képződik. A hasmenéses széklet is részben ettől van, gyakorlatilag mintha halat enne az ember olyan a szaga r és színe is világosabb székletnek. "


Kipróbálom majd hogy hetekig nem iszok tejet, csak nehéz lesz, mert minden reggel zabpehellyel indítok. Fogalmam nincs hogy mit reggelizzek helyette, ami ennyi energiát biztosítana. Vízzel mégsem hígíthatom fel.


Az én székletem gyakran inkább rohadás szagú, nem olyan mint a hal. Még annál is büdösebb.


"De nagyon figyelni kell, mert ma már a tejport és a laktázt mindenbe beleteszik adalékanyagként / még a májkrémekbe, majonézekbe, felvágottakba is /. Úgyhogy nagyítóval kell járni bevásásrolni :) "


Ez nálam szemétkaja kategória, úgyhogy nem is eszek olyat. Csak igazi húst, egyetlen kivétel a kolbász, de azt is ritkán, kis mennyiségben. Vagy igazi máj.


"Próbáld meg te is , hogy első körben 2-3 hétre kihagyod a tejet teljes mértékben."


És mit egyek helyette? Egyik ismerősöm is észrevette magán hogy laktózérzékeny, ő mondta hogy rá pl a sajt meg a joghurt nem hat. Joghurttal is ehetném a zabot, de az olyan száraz...

Ráadásul tartós tejet iszok mostanában, ami elég vacak minőség, de a másik hamar megromlik.


Köszönöm mindenkinek a segítő választ.

Privátban kaptam természetgyógyász tippet is, köszönöm, de nincs pénzem ilyesmire sajnos. Még normális ételekre sincs nagyon, ez is okozza a bajt szerintem.

2013. nov. 4. 16:44
 7/17 anonim ***** válasza:
A nagyon bűzös (rohadásszagú?) széklettel tényleg gyanakodhatsz vastagbél-gyulladásra is.
2013. nov. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

""eztet írjad bele a keresödbe: candida kérdőív"


megnéztem de a tünetek nem arra utalnak. sokkal inkább bélflóra és enzimhiányra. "


ezt pedig pont a bélflóra felborulása okozza. ha gondolod akkor candida köpetvizsgálat :)

2013. nov. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Rájöttem, hogy a szag leginkább olyasmi mint ami a gyomorból jön. Olyan mint a büdös szájszag, amikor az ember nem reggelizik és sok a sava. Ugyanez a szag, csak végig megy a beleken és a végén már olyan mint a rohadás szaga (+ a belemben rohadó ételek). Biztos hogy van köze a gymorsavhoz is, mert mióta szedem a lekötőt, kevesebb, de jelentkezik a hasmenéses tünet.


Szerintem nem candida mert semmi baja a hajamnak bőrömnek körmömnek. Bár volt 1-2 hete bőrproblémám de az is csak 1-2 napig, a hideg kiszáradás miatt. Hólyagommal sincs baj, nem verejtékezek éjszaka.

Csak a fekélyes fájdalom puffadás volt, de ma már asz sincs, a változó kedély meg fejfájás olyanok hogy bárminek a tünetei lehetnek. De ha enm vagyok beteg akkor is szokott változni a hangulatom...

De ha candida lenne akkor sincs pénzem semmilyen vizsgálatra.

Nem is hiszek az ilyesmiben, bármilyen komolyabb tünetegyüttes nélkül manapság rámondják midnenkire hogy candida. Szerintem ezzel a bélflóraproblémával meg enzimhiánnyal legfeljebb megteremthetem a cadidának a kedvező helyzetet. De eddig sem ettem cukrot, nem ittam alkoholt, fehérkenyeret enm veszek, ami valóban lehet hogy élesztős süteményt szoktam enni. De eddig azzal se volt bajom, nem érte miért pont most lenne.


Esetleg megpróbálhatok betartani egy candida-diétát. De mivel naponta sportolok és eleve vékony vagyok, fogalmam sincs hogy bírom ki "szénhidrát" nélkül. Szerintem itt inkább csak a cukrokról vanszó. De azt meg amúgy se szoktam enni, ezért nem is értem. Most nézem hogy a diéta szerint a rizs nem számít szénhidrátnak...


Nem tudok akkor mást, mint kísérletezek.

2013. nov. 5. 08:22
 10/17 anonim ***** válasza:

Pszichés eredetű is lehet a problémád. Előfordulhat, hogy az utóbbi hónapokban feszültebb vagy? Erre is figyelni kell, mert az emésztésre nagyon kihat.

Érdemes beiktatni egy tisztítókúrát. Bármi is legyen az ok, ez sokat segíthet. 2-3 napig gyógynövényteát kell fogyasztani pirítóssal. Ezt minden hónapban érdemes megismételni.

A hasmenés megszűnte után, minden reggel egy-két evőkanál olívaolaj csökkenti a gyomorsavat.

2013. nov. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!