Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Tudnátok olyan oldalt mutatni,...

Tudnátok olyan oldalt mutatni, ahol az egészséges táplálkozást írja le? Lehetőleg megbízható legyen.

Figyelt kérdés

2014. febr. 22. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egészséges táplálkozás nem mindenkinek ugyanazt jelenti. Nagyban befolyásolja a helyes táplálkozást az, hogy van-e vmi betegsége az illetőnek. (magas vérnyomás, cukorbetegség, laktózérzékenység, cöliákia stb.).


Ha nincsen semmi gondod, akkor a jelenlegi álláspont szerint az egészséges táplálkozásnál a bevitt energia (kalória) függ a nemtől, kortól és a végzett munkától (ülőmunka, könnyű-, közepes-, nehéz fizikai munka).

Az energiabevitel 15-30%-a legyen zsír, a telített zsírsavak aránya ne haladja meg az össz energiabevitel 10%-át. Esszenciális zsírsavak fedezzék az energiaszükséglet 6-10%-át, ebből 5-8% n-6 és 1-2% n-3 többszörösen telített zsírsav.

Napi koleszterinbevitel max. 300 mg.

A szénhidrátok fedezzék a napi energiabevitel 55-70%-át, de ebből csak kevesebb, mint 10% legyen finomított cukor, a többi keményítő jellegű CH-ból és gyümölcsből származzon. Célszerű az alacsony GIű CH fogyasztása.

A fehérjefogyasztás az energiabevitel 10-15%-a legyen. Naponta legalább 25 g élelmi rostot fogyasszunk, a napi max. sóbevitel 5 g.


Na most gondolom ezzel annyira nem vagy kisegítve, hiszen nem lehet állandóan az összes összetevőt méricskélni meg számolgatni.


A lényeg nagy vonalakban:

- Szénhidrátok közül előnyben kell részesíteni a teljes kiőrlésű, magas rosttartalmú termékeket (barna kenyerek, rozskenyerek, durum tészta, barna rizs stb.), kerülni a fehér lisztes, agyoncukrozott dolgokat (péksütik, cukrozott üdítőitalok).

- Rengeteg zöldséget és sok gyümölcsöt kell fogyasztani (napi 400-500 g).

- Heti 1-szer érdemes halat fogyasztani.

- Csökkenti a sóbevitelt.

- Húsok közül a sovány húsokat előnyben részesíteni.

- Nem szabad sok alkoholt fogyasztani (az elfogadható mennyiség nőknél 1, férfiaknál 2 egység alkohol naponta, 1 egység kb. 1 deci bor).

- Főzéshez növényi olajakat használni a sertészsír és hidrogénezett növényi olajok helyett, rántás helyett egészségesebb a habarás, bő olajban sütés helyett párolás.


Hirtelen ennyi.

De persze minden ember véleménye más. Úgy is mindjárt jön vki, aki azt mondja, hogy a paleo táplálkozás a legjobb a világon, és minden bajod megszűnik tőle meg 100 évig fogsz élni, meg jön olyan, aki szerint a glutén méreg, és annak sem szabad enni, aki nem gluténérzékeny.

Aztán jön vki, aki szerint a tej méreg, így azt tilos fogyasztani, meg jön vki, aki szerint a vega életmód a tuti.

2014. febr. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Egyébként amiket leírtam, azt a népegészségtan könyvemből írtam ki, ezért nem tudom linkelni. Tudtommal ez a WHO ajánlása az egészséges táplálkozásra vonatkozóan.
2014. febr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Embergyülölő válasza:

Meg kell tanulnod beszélni a szervezeteddel.Amit kívánsz,

az jót tesz.Soha se egyél egy kanállal többet,csupán azért.

hogy ott ne maradjon.A túlkapások hízlalnak és betegségeket

okoznak!

2014. febr. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Százat! - És mind ellentmond a másiknak! (Tisztelet a kivételnek.)


Ami biztos, hogy a sok zsír, fűszer, és cukor nem egészséges!

2014. márc. 1. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy biztos, a WHO ezen ajánlása nem jó.
2014. márc. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem szűri a szervezetidegen fehérjéket tartalmazó növényeket, így hiába lovagolnak emberek a mesterséges adalékokon, mérgeken, mivel messze nem csak azok jelentik a problémát. 55% feletti szénhidráttal a mai ember nem jut messzire, függetlenül attól, hogy milyen a GI-jel. Van jelentősége a GI/GL/II-nek, de ilyen szinten már így is úgy is rossz. Alacsony GI javaslatot ír az elején, majd később sok gyümölcsölt. Ez helybeől ellentmondás, a mai gyümölcsök túlnyomótöbbsége durván édesre nemesítődött, szelektálás nélkül helyből elcseszi az ember a stratégiáját. A többi részére most nem térek ki..
2014. márc. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen jövök, mert az agymosottságnak az "úgyis jön valaki" a nem önállóan kialakult védekezési mechanizmusa. Az látja csak be, aki már belefutott a zsákutcába, és mondjuk 30 évesen a halál nemiszervére került. Ezután nem nehéz meglepődni, hogy olyan módon lehet rendben jönni, ami a legtöbb ponton szembemegy. A többiek pedig továbbra is skandálják az aranyközépút, és a mindenfélét mértékkel szöveget, de amíg jól vannak, sosem fogják megtapasztalni.
2014. márc. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nincs ilyen sajnos, én az eddigi tudásomat is több helyről illesztettem össze.

ráadásul mindenki más, tehát tényleg neked kell utánakutatnod.


én például az elsővel nem értek egyet, mert lehetőségeim szerint teljesen kerülöm a feldolgozott, a tej, a gyümölcscukrot.

ráadásul ha kell a zsír (30%) akkor nem lehet sovány húsokból kivitelezni.

alkoholt meg egyáltalán nem fogyasztok.

én használok zsírt is a sütéshez.


igen, a WHO meg hülyeség, ugyanúgy a gyúrós oldalak, ők pl azt ajánlják, hogy midnekinek az étkezése 1/5ét tejtermékek foyasztása tegye ki, miközben az emberiség többsége nem tolerálja a laktózt. a gyúrós oldalakon nem az egészségről szól a dolog, a vega étrend időve kimeríti a b12 tartalékod, és nagy eséllyel fehérjeszegény, széhidrátdús étkezésed lesz, a paleo meg szénhidrátszegény. meg kell tlaálni a középutat a sok szélsőséges diétaötlet közt.


5-6-7


neked milyen étrend vált be?

2014. márc. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!