Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Természetes, melatonin tartalm...

Természetes, melatonin tartalmú altatót lehet viszonylag olcsón, vény nélkül kapni?

Figyelt kérdés

Alvás zavarom van. Pontosabban legalább egy óra kell ahhoz, h elaludjak, átlagosan 3-4, de volt már példa 6 órás ébrenlétre is(este nyolctól hajnali 2-ig az ágyban "pihentem"). Az okot nem tudom, 18 éves vagyok, depressziós voltam, de már nem vagyok az, este nyugodt vagyok és megpróbálok nem mozogni és elképzelni, h a végtagjaim elnehezülnek(állítólag segít elaludni). Amit észrevettem az az, h néha mozgatom a lábam, mintha viszketne vagy valami, mert egyszerűen kényelmes. Időnként fel is kelek és nehezen alszom vissza még akkor is ha nagyon fáradt vagyok.

A nehéz elalvás után, reggel ébresztőre vagy dél körül felkelek és ugyanolyan kialvatlan vagyok, csak nem tudok visszaaludni. Az érdekes dolog az, h akár 3, akár 14 órát alszom, ugyanolyan kialvatlan vagyok, nameg ingerlékeny és nagyon könnyen elszomorodom, negatív gondolataim vannak, lassú a reakcióm, tompa az agyam és a lábaim meg néha a kezeim is fáradtak(???). 7-8 éve rossz az alvásom, és akkor régebben még rosszabb volt. Most 18/f vagyok és szerintem a melatonin termeléssel van a bajom, mivel nem szoktam álmodni se(REM=mély alvás=álmok)...talán rendbe is hozná az alvásomat alkalmi szedés után.

Utánanéztem és szerintem ezeket a problémákat(legalább is részben) az alváshiány is elősegíti: heves szívverés, érzékenység, alacsony nemi vágy, koncentrációs zavar, fáradt végtagok..."zombi mód". Orvoshoz nem akarok menni, mert a házidokim egy ****, másrészt tartok az emberektől és nem nagyon tudok beszélni hozzájuk, főleg ilyen kényes témáról...azért kényes téma, mert mindig ugyanazt hallom: igyál tejet vagy kis tejjjjját az majd rendbehoz, meg, h én is rosszul aludtam- két perccel később duracell nyusziként rohangál, pattog a velem egykorú, míg én úgy viselkedem, mint egy rossz idős, panaszkodó ember.(Igen, észrevettem, h sokat panaszkodom) Aghh...ez egy csapda, mármint negatív vagyok, mert nem alszom pedig így is nehéz volt a depresszióval és nem akarok visszaesni. Senkinek nem kívánom ezt. Tudnátok tippeket adni, ami nem tartalmazza a pszichológusokat vagy orvosokat? Köszönöm!



2014. aug. 2. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:

A bio-melatonin tablettát megveheted vény nélkül,

[link]

Ha magadra ismersz a leírás alapján, kérj segítséget.vénynélküli melatonin tartalmú altatóról nem tudok.

2014. aug. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat, az előző hivatkozás rossz volt.

[link]

Ha ilyen betegséged van, vagy ezt gyanítod, akkor valamely alvásközponttól célszerű lenne segítséget kérni, hogy megoldódjon a problémád.

2014. aug. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is tegnap nagyon fáradt voltam, nem tudtam elaludni, össze-vissza dobáltam magam az ágyban. Felkeltem, de fent lenni se bírtam úgyhogy visszafeküdtem.

Aztán fekve számolni kezdtem a másodperceket és egyszer csak elaludtam.


Ez onnan jött, hogy gyerekkoromban nagymamám sokszor megszivatott ezzel. Mert amikor ő aludt, én odamentem rángatni hogy keljen fel. Ekkor azt mondta hogy feküdjek mellé és számoljak el 15 percig, akkor majd felkel. Nyilván olyan lassan, ahogy telnek a másodpercek, úgy kellett számolnom és minden 60 mp után behajlítottam egy ujjamat. Így mértem a perceket. Soha nem jutottam el 15 percig. Minden esetben kb 10 percnél elaludtam.

Később meg arra ébredtem hogy ő már rég fent van és pakolgat.

2014. aug. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Első: A bio-melatonin tablettát patikában lehet kapni vagy lehet máshol is?

Harmadik: Én tegnap este nyolckor lefeküdtem, 300-ból kivonogattam hetet, de nem aludtam el...ezerig számoltam a bárányokat és semmi, próbáltam elképzelni ahogy elnehezülnek a végtagjaim, szárnyalni felhők között[stb-stb]...hajnali 2-kor megnéztem az órát, még feküdtem valamennyit(fél óra? 2 óra?) és nagy nehezen elaludtam, majd nyolckor felkeltem és nem sikerült visszaaludnom és egész nap álmost voltam. Most is, de nem számít...mindig álmos vagyok és sose tudok aludni...de azért köszönöm! :)

2014. aug. 3. 22:02
 5/10 A kérdező kommentje:
...és szerintem nincs nyugtalan láb szindrómám szerintem, mert nem fáj éjszaka és nem magától mozog, de reggel fáradt...szerintem ez szimplán azért mert minden más testrészem is fáradt.
2014. aug. 3. 22:05
 6/10 anonim ***** válasza:

Bio-Melatonin-t patikán kívül nem tudom hol lehet kapni, de árulják patikán kívül is. Patikában biztos hogy lehet, régebben sokat kellett utána járkálni mert hiány volt a készletből, nem tudom, hogy megoldották -e már a hiányt vagy még nem.

[link]

2014. aug. 4. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem egyszerű. Gyere velem a gyárba, nyomjál le 5*12 órát egy héten egy pakolós soron 25 kilós zsákokkal, aztán hipp-hopp, elmúlt az alvászavarod.
2014. aug. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem kell elmenned a háziorvoshoz, vannak kifejezetten alvási problémára szakosodott rendelők. Egy próbát megér.
2014. szept. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Alváscentrumba történő beutalóért kell háziorvoshoz menni...
2014. szept. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia, már jobban vagy?
2023. jan. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!