Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mostanában naponta megiszok...

Mostanában naponta megiszok 3-4 liter vizet. Ez miért jobb mintha csak 1-2 litert innék?

Figyelt kérdés
2014. okt. 1. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudjuk. Miért, jobb?


Amúgy nyáron kell ennyit meginni.

2014. okt. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Függ az étkezéstől és a fizikai terheléstől. 300gr/testsúly kg bevitel ajánlott, nyáron min plusz0,5-1 liter. A felesleg kijön belőled, bár aki nagyon sok folyadékot iszik/én még ilyennel nem találkoztam/, az állítólag fejfájós lesz...
2014. okt. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Keszte István válasza:
És aki sokkal kevesebbet iszik a szükségesnél, az is - ezt személyes példából tudom!
2014. okt. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Attila1976 ***** válasza:
87%
3-4 liter még bőven elmegy de ha nőne az a napi adag nem árt vércukorszint mérést elvégezni mert ha valaki nyakalja a vizet az a cukorbetegség jele is lehet.
2014. okt. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
A 4-es válaszát erősítem meg. Az a napi 4 l. víz az kórosan sok. Csináltass vércukor szint mérést!
2014. okt. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
0%
Nem tanultál meg magyarul, de az a te bajod, de hogy előttem öten válaszoltak, és ez senkit sem érdekelt...!?
2014. okt. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
64%

Nem bírom megállni hogy hozza ne szóljak a témához, azért mert ilyenkor általában leértékelnek...

Egyszóval manapság az emberek szomjaznak, vagyis kórosan kevés vizet isznak, pedig fontos lenne. Nőként igyál 4 l vizet, férfiként ötöt. DE jó minőségű szénsavmentes vízre gondolok, ami nem klóros.

Télen ezt lehet csökkenteni 1 liter vízzel. Inkább pisiljél többet, legalább ürül a káros anyag a szervezetedből.

2014. okt. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 4/20 ***** válasza:
98%
Egy átlagos emernek (70 kg,férfi), ideális hőmérsékleten és páratartalomnál 1.5 liter folyadékra van szüksége minimum, ha nem csinál semmit csak egy helyben ül és nem csinál semmit. A 3-4 liter nem sok ha csak nem egy 10 éves lány vagy.
2014. okt. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%
Anyukám majdnem bekomált a natrium szintje annyira alacsony lett. A kórházban azt mondták a sok víz kimosta a szervezetéből a natriumot. Igaz ő gyógyszereket szedett és emiatt ivott sok vízet. De vannak betegségek is amik sok víz ivást okoznak.Érdemes megnézetni az elektrolitokat. [link]
2014. okt. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
45%

Kilencesnek adok igazat.Már csak azért is mert személyes tapasztalat.Én is megittam 4-5 litert régebben, ki is mosta az ásványi anyagokat(só, magnézium).Nekem is laborból derült ki, igaz én nem kaptam infúziót.2-3 hétig durván sóztam az ételt meg a vizet mire visszaállt.De ezt érezni is lehet, alacsony pulzus és vérnyomás.


A neten nagyon sok hülyeség terjed, nem tudja az ember kinek higgyen...a dokinak vagy valami mágusnak, természetgyógyásznak:)


példa:

Dédim 93 éves teljesen egészséges, 1.5-2 liternél soha nem ivott többet, pedig mindig kint dolgozott a határba/kertbe.Én télen 2-2.5 nyáron 3 litert iszok.


Másik példa amitől már agybajt kapok. Az a lúgosítás.

Ez is marhaság, nem kell kólát meg energiaitalt meg ilyeneket inni. Ilyen elven akkor az ember igyon szappant vazze :) Nagy bullshit az egész.

2014. okt. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!