Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy nőnek naponta hányszor...

Egy nőnek naponta hányszor egészséges pisilni mennie, ha napi 1-2 liter folyadékot iszik?

Figyelt kérdés

Nem gondoltam eddig, hogy gond van velem. Az vetette fel bennem a kérdést, hogy férfiakkal dolgozom, akik ugye látják, milyen gyakran megyek ki a mosdóba. És elkezdtek cikizni, hogy pisis vagyok, meg hogy már megint megyek..., ilyenek. 8 órát dolgozom, ez alatt az idő alatt elkortyolok 1-1 1/2 liter ásványvizet, és 3-5 alkalommal megyek el wc-re. Az egyik közelben dolgozó nő is megjegyezte egyik nap, mikor ezt meséltem neki, hogy ő bizony nem jár ilyen sűrűn, csak 1-2-szer, igaz, nem is nagyon iszik napközben.

Szerintetek mi a normális? Szégyellnem kellene magam?


2014. febr. 12. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Ez teljesen normális. A férfiak (nem tudom miért) nem járnak gyakran pisilni. A nők meg igen. Főleg, ha valaki iszik is normálisan folyadékot.

Nekem változó, a 8 óra alatt 2-4x megyek ki.

2014. febr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Az lenne a normális, ha egy ember napi 4-5 alkalommal menne vécére. Csak az a gond, hogy ma az emberek nem isznak eleget és rendszertelenül is esznek. Aztán majd csodálkoznak, ha elhíznak és nem tudnak lefogyni, hamar ráncosodik a bőrük, legyengül az immunrendszerük és mindenféle betegséget összeszednek.
2014. febr. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem hiszem, hogy bármi gond lenne ezzel a gyakorisággal vagy hogy a kollégáidnak bármiféle erkölcsi alapjuk lenne ahhoz, hogy megszóljanak érte. Munkahelyen és itthon nálam is ilyesmi lehet a helyzet, enyhe ingernél, ha már úgyis a konyha közelében járok, elmegyek wc-re, más kérdés, hogy motoros túrán vagy teljesítménytúrán többnyire 8-10 órát is lazán kibírok, pedig akkor sem szomjazom :) Mondjuk én rengeteg teát iszom, az azért csökkenti az időtartamot, főleg, ha 5-8 deci teát iszom meg félórán belül :)

Fogyókúrázóktól hallottam, akik hűségesen betartják a valakik szerint alapszabály 20 kilónként min. 1 liter víz szabályt, hogy egy iskolai órát alig bírnak ki... Szolidabb vízfogyasztással 8 órán belül 3-5 alkalom teljesen normálisnak tűnik számomra, mondjuk 10-12-nél már azt mondanám, biztos felfáztál vagy ilyesmi (bár ahhoz nem értek, nekem sosem volt olyanom, pedig a nőknél állítólag gyakori).

2014. febr. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

En is eleg sokszor jarok ki, kavezom is, ami ugye vizhajto hatasu.

Szegyellned semmikepp sem kell magad, szerintem amugyis csak csipkelodnek a pasik. :)

Ugy tudom, napi 2-3 l folyadek kell, inkabb a toalettre jarj, mint a korhazba vesekovel...

2014. febr. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is kb. ennyiszer járok, ki, ha még teát, kólát, vagy energiaitalt is iszom, akkor többször. Semmi szégyellni való nincs ebben, a nők alapból többet járnak mosdóba és még mindig jobb, hogy kijársz 5x, mint, hogy nem iszol egész nap szinte semmit.
2014. febr. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ! :-) Megnyugtattatok. Sőt, eztán lehet, hogy még többet iszom majd, és még többet járok ki, a kollégák meg pukkadjanak meg :D
2014. febr. 12. 15:17
 7/10 anonim ***** válasza:
44%
Aki ezért cikiz, azzal ne foglalkozz, mert nem normális!
2014. febr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%
A pasik csak ne szóljanak semmit. A nők alapból többet járnak, ennek anatómiai oka van, éspedig hogy kisebb a hólyagjuk, mint a férfiaknak. Egyébként szerintem teljesen normális nálad a vízivás és a WC-re járás mennyisége is.
2014. febr. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek! A lepontozást nem értem, mindenki a kérdésre válaszolt és számomra mindegyik válasz hasznos volt! :/ Sajnálom! Én mindenkinek adtam a zöld kezet.
2014. febr. 14. 14:13
 10/10 anonim ***** válasza:
A HáziPatika webolda szakértője szerint 24 óra alatt 6-9 alkalommal egészséges a vizeletürítés. ami a nappali 3-4 alkalmat jelenti. Egészségesnek számít még a maximum 10 alkalom/nap. Nincs nemek közötti különbségtétel.Amit írsz esetedben teljesen normális. Szégyellned semmiképp nem szabad emiatt!Ami fokozza a vizelési ingert és a vizeletkiválasztást a kávé, tea, csokoládé, gyógyteák, egyes gyógyszerek (vizelethajtók).
2019. jan. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!