Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Locsolni szeretnék (paradicsom...

Locsolni szeretnék (paradicsomot, stb) majd nyáron a fürdővízzel. Miből tudnék házi tusfürdőt, sampont készíteni ami nem mérgezi a földemet? Ha biot használok az elég, vagy jobb ha magam készítem el?

Figyelt kérdés
Ez az igazán bio, az egy dolog, hogy valaki azért használ biot, hogy a bőrének jobb legyen, de nálunk esővízes rendszer van, és szeretném, ha nem csak locsolhatnánk a fürdővizünkkel, hanem a kertben megtermelt növényekből lehetne előállítani a tusfürdőt magát.
2014. nov. 23. 21:50
 1/6 A kérdező kommentje:
így bezárulna a kör, és sokkal kevesebb kiadásunk lenne víz és tisztálkodó szer ügyileg is, mert a bio tisztálkodószerek méregdrágák.
2014. nov. 23. 21:51
 2/6 anonim ***** válasza:
én csak gyógyszappant használok, és hajmosáshoz gyógyszappant meg szódabikarbónát. szerintem ennél kevésbé mérgező dolog nincsen. hogy ezzel szabad-e növényt locsolni, nem tudom, szerintem nem. inkább a wc-t öblítsd le a fürdővízzel.
2014. nov. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Wc-re úgy terveztem, hogy a fenntarthatóság jegyében tavasztól őszig pottyantósat használnánk a kertben. Egyébként az alomtál is szóba jöhet.

Napi 100 liter víz megy el átlagban wc öblítésre! az brutális, főleg nyáron.

2014. nov. 26. 15:28
 4/6 anonim válasza:
Ugyanakkor a pottyantós meg jóval nagyobb menyniségű talajvizet szennyez be, és egy fekáliával, vagy abból származó baktériumokkal szennyezett vízzel (kerti kút pl) élelmiszernek szánt növényeket locoslni nem a legbölcsebb dolog a világon...
2014. dec. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
trágyázásról nem hallottál? (disznótrágya pl)
2014. dec. 3. 22:22
 6/6 anonim válasza:

trebon55


Nem a pottyantós budi szennyez hanem a hanyagul vagy nemtörődöm módon készített pöcegödör amibe bizony már nem csak az emberi ürülék kerül hanem a higiénikus életvitelünket kielégítő összes pancs is.

2014. dec. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!