Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Lehet hogy káros a céklalé?

Lehet hogy káros a céklalé?

Figyelt kérdés
Vettem céklát az egyik marketben....ledaráltam..és almával ivólevet készítettem...nagyon finom....de egészséges-e?Vegyszer,nitrát tartalom????hogy lehetne ezt megtudni illetve kivédeni?Merjem fogyasztani?
2015. febr. 6. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:

A céklalé egészséges

[link]

Ha félsz a vegyszerektől, akkor bio céklát vegyél!

2015. febr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%

Lehet, hogy a céklalé a káros, lehet nem, de az biztos, hogy majdnem semleges. Nem tudom pontosan, bocsánat, elnézését kérem


Üdv, Dr. Csontos Bontos Géza

2015. febr. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

a céklalé azért káros, mert ha lé formájában iszod, akkor a közvetlenül hozzáférhető cukor-tartalma óriási.

egy cukorbombával látod el a szervezetedet.

egészben kell enni a céklát, mert akkor lassúfelszívódású cukrot adsz a szervezetednek.

ez a lépropaganda csak a présgépeket gyártó cégeknek jó, a szervezetednek pont, hogy nem.

2015. febr. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző: Miért szívódik fel a cukor gyorsabban a léből, mint a zöldségből?
2015. febr. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mert a rostok tönkre vannak téve a lében. szét vannak cincálva. és a rostok lassítanák a felszívódást.
2015. febr. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egészségesebb a "vegyszerezett" cékla, minyha nem ennél céklát. Amúgy elvileg a gatóságoknak ellenőrizniük kell, hogy a vegyszertartalom határérték alatt van-e. Remélhetőleg igen. Te pedig megpucolod a céklát, ami így még egy kicsit veszít a mérgekből. Nehéz mindenből biot venni. Ha nem jutunk hozzá, az se baj, megteszünk mindent, ami tőlünk telik, hogy minél kevesebb helyről legyünk mérgezve, a többit meg kiürítj a szervezetünk.
2015. febr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tenyleg inkabb edd meg. Parold meg hogy epp kicsit megpuhuljon (ne fozd szet) es edd meg. A ceklale iszonyat cukros mint ahogy a sargarepa le is, persze finom meg egeszseges de almahoz inkabb zellerszarat adj, vagy ceklalehez citromot/gyombert. Alma/cekla eleve ket nagyon cukros kaja.


A vegyszerezesrol nem tudok nyilatkozni, mi kulfoldon elunk es a sarki boltban minden zoldseg bio ;)

2015. febr. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!