Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A műanyag poharakból kioldódik...

A műanyag poharakból kioldódik valami káros, ha magas hőnek teszem ki (mosogatógép,70 fok), vagy csak 100,200 fokon?

Figyelt kérdés

Pontosabban leírom:

Nem értem, hogy akik azt mondják, hogy inkább ne tegyük ki hő hatásának a műanyagot, akkor azt most hogy kell értelmezni?

Ha én berakom a mosogatógépbe, és 2 óráig 70 fokban felhevített állapotban van, akkor az pl. má túl hosszú idő és igenis kioldódik valami?


Vagy ha teát készítek, ami 100 fokos de 15 perc után már csak 50, akkor az pl. kevésbé old ki káros anyagot mert utána is tovább hűl?


Vagy ha véletlenül olyan forrót öntök bele, hogy elkezd megolvadni, akkor az akkor pár percig enged valami anyagot és utána, mikor már nem olvad tovább,akkor már nem?


És azt nem értem, hogy egyszer kell megtörténni, hogy túl forró hatást kap, és utána folyton engedi magából a káros anyagot és utána hideg víz hatására is már jön majd?


Vagy minden egyes forró hatás alkalmával addig a pár percig engedi magából, és utána leáll, ihatok is belőle, majd mikor újra forró hatás éri, akkor újra?


Most az, hogy melyik műanyag, nagyjából mindegy, legyen PP.



2015. febr. 15. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindig, amikor forrót kap a műanyag, akkor oldódik ki káros anyag. És ha a műanyag flakonban van valami étel-ital, akkor abban feloldódik. Tehát, ha ezt az ételt megeszed, akkor a káros anyagot is megeszed. Ergo (tehát) ne tedd ki 40 foknál magasabb hőnek a műanyag dolgokat, amiben ételt-italt tartasz.
2015. febr. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi :)


Tehát, ha mosogatógépben mosom a műanyagot 70 fokon, az önmagában nem káros, mert akkor nem érintkezik étellel.

De akkor a köv. kérdés, hogy a felületére nem rakódik ki?

És amikor én ételt rakok bele, akkor nem fog bele oldódni? Vagy hova kerül olyankor a káros anyag?

2015. febr. 15. 23:05
 3/3 anonim ***** válasza:
már a műanyag ásványvizes palackokból is oldódik műanyag a vízbe, szobahőmérsékleten. tehát ne legyenek illúzióid. ne igyál műanyagból teát, és ha lehet, akkor semmit.
2015. febr. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!