Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hatásos a vízszűrő? Csapra...

Hatásos a vízszűrő? Csapra szerelhető változatra gondolok. Melyik a legjobb? Érezhető a víz minőségén javulás?

Figyelt kérdés
2008. aug. 28. 21:46
1 2
 1/11 anonim válasza:
85%
Mi most vettünk.Az ize nagyon jó,nem érezni a klórt,és szaga sincsen.azt írja kiszűri a baktériumokat,lebegő anyagokat,és egyéb káros vegyületeket.Bízom benne hogy ez így is van.A sok flakonos víz sem megoldás.mi nagyon szertjük a gyerekekkel együtt.csapra szerelhetős olyan mint egy kis termosz és azon keresztűl folyik a víz.
2008. szept. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Többféle vízszűrési eljárás van (aktív szenes, ioncserélő, desztillálás, UV fertőtlenítés stb.), de ami a leghatékonyabb, és háztartásban is kivitelezhető, az a fordított ozmózis elvű. Ezt a Nasa fejlesztette ki az űrhajózáshoz egyébként. Az ára elég húzós, de ha azt nézzük, mit szűr ki (a baciknál 100-szor, a vírusoknál 1000-szer kisebb lyukak vannak a membránon), ill. van benne ásványi anyag visszapótló patron, szerintem megéri annak, akinek fontos az egészsége. Végtére is a testünk 75 %-a víz. Én tapasztaltam, mi a különbség akár a forrásvíz, és az ilyen kütyüvel tisztított víz között. Volt egy teszt, amikoris egyenáramot vezettek a kétféle vízbe, és míg a tisztított víz tiszta is maradt, a forrás(!)víz egyharmada barna trutymós lett (és nem azért, mert a belerakott szerkentyűnek az az ága piszkos volt). Akkor mi lett volna, ha csapvízbe rakjuk? Elég gusztustalan volt mindenesetre, és azt isszuk nap mint nap... Az Ökonetnek van ilyen víztisztítója, keress rá a neten, ha érdekel, bár ott nem sokat ír róla.
2008. szept. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
63%

Az utolsó válaszadónak annyit írnék, hogy a vírusok jóval kisebbek, mint a bacik, így nem lehet, hogy kisebb az átjáró a számukra.

Az pedig kérdéses, hogy mire jó az, ha nem jut a szervezetünkbe bacilus? Ugyanis ezzel csak edződünk. Ha a szervezet elszoktatja magát tőlük, akkor sokkal könnyebben meg tud betegedni. Szerintem a baktériumszűrés nem egészséges, hanem inkább káros.


Én inkább a hagyományos szénszálas szűrést javasolnám.

2008. szept. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Igen, már rájöttem, hogy pont fordítva akartam írni. A baciknál 1000-szer, a vírusoknál pedig 100-szor kisebb lyukú. Szerintem elég bacit viszünk be a kajával és mindennel, amihez hozzáérünk. Egy ilyen víztisztító olyan helyre jó, ahol mindenféle káros miazma van a vízben. Egyébként láttam összehasonlítva a forrásvizet meg a tisztítottat, és tényleg elég gusztustalan volt az első.
2008. szept. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%
Nem tudtunk venni csapra szerelhetőt. Ezért a Britta kancsót vettük meg. Szerintem jól jártunk.
2008. okt. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

Hatásos a vízszűrő, saját tapasztalat. Én az eSpring márkanevű vízszűrőt használom, csapra szerelhetők közül a legjobb árfekvésű, és a legbiztonságosabb módszerrel szűri a vizet. A szűrőbetétet körülbelül évente kell cserélni (uyge attól függ, milyen sok vizet fogyasztasz) a gépezet magától szól, hogy mikor telt meg a szűrő mocsokkal, és 1 egyszerű mozdulattal ki tudod cserélni, nem kell hosszasan szerelgetni vagy szakembert hívni. A víz pedig lényegesen finomabb lesz, akár egy forrásvíz, és ha ezt iszod egy hétig, és véletlenül más vizet kell innod, legyen az ásványvíz vagy csapvíz, bosszankodni fogsz, mennyire szörnyű íze van... az eSpring kiszűr minden felesleges anyagot, nehézfémeket, baktériumokat, vírusokat, hormon és gyógyszerszármazékokat, sőt képzeld el, hogy a pesti csapvízből: a szűrőcsere alkalmával láthattuk, ahogy a szűrőn ott feküdt egy kis féreg... szóval szemmel látható a minőségjavulás (főleghogy amikor a szűrőt vadonatújan beilleszted, hófehér, amikor meg megtelt, koromfekete)

[link]

2008. dec. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
85%

Pff. Espring 200 ezerért..

Kedvező árfekvés?

Megnéztél már más szűrőket, hogy mennyibe kerülnek?

20 ezer forint környékén van csapra szeretlhetős, ha parázol a baciktól, akkor vehetsz elé bakter, vagy uv szűrőt. Tehát 30 ezer forintért kapsz az e-springnél jobbat.

Továbbá 100 körül van RO készülék, ami jobb technológia, mint a szén, ezzel az mlm-es csodafegyver nem veheti fel a versenyt.

Az meghogy milyen a víz miután áramot vezetnek bele és megmutatják, h mennyi gonosz dolog van benne: parasztvakítás

2010. jan. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Bocsánat, 300 ezerért
2010. jan. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6%
Nekünk eSpring van és nagyon meg vagyunk vele elégedve. Én különben úgy vagyok ezzel az egésszel, hogy inkább gyűjtögetek egyszer olyas valamire, amiről tudom, hogy jó egészségben tart, mint hogy öreg koromban gyógyszerekre fizessek ki még többet!:)
2010. nov. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Almatarak válasza:

Én nagyon meg vagyok elégedve a víz minőségével, de lehet csak úgy érzem, hogy más az íze.

Nekem megérte nagyon, én speciel azért vettem itt www.vizmegoldas.hu mert nagyon jól elmagyarázták a lényeget és nagyon sok információt tudtam meg a magyar vízről.

Különben meg így mulatok:

-Fő Úr! még egy pohár vizet!

2012. ápr. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!