Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Tudtok olyan házi praktikákat...

Tudtok olyan házi praktikákat amihez jó a szódabikarbóna vagy ecet vagy mind kettő?

Figyelt kérdés

2015. aug. 18. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze. Én enyhe dugulásra és vízkőtelenítésre szoktam használni. Szódával beszór, ecetet ráönt, vár egy ideig, aztán forró vízzel leönt.
2015. aug. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szodabikarbona:

zuhanynal az arcomat dorzsolom vele, leszedi az elhalt hamsejteket

parom a honaaljat keni vele, nem lesz budos az izzadtsaga

kad tisztitas

hanyas utan szajoblogetes (a hanyas savas, a szb. lugos, semlegesiti a hanyas maro erzeset)

szemetesbe szorom, elveszi a rossz szagokat


ecet:

dugulaselharitas, mint elozo irta

gyumolcsok/zoldsegek tisztitasa, amit nem lehet megmosni rendesen pl. eper, malna, brokkoli - par percre ecetbe aztatom oket es leszed minden koszt, peneszt, gombat, stb.

vizkoleszedes (vizcsap letekerhetos veget szoktam aztatni)

hajamat oblitem vele nagyritkan, mikor nagyon viszket a fejborom

2015. szept. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ha van fehér ruhád és pl.:olajos lett önts rá ecetet,majd ha beszívta akkor szórd meg alaposan szódabikarbónával és ha már nem habzik kezdd el gyorsan dörzsölni.A végén a kosz el fog tűnni.Színes pólóval ez nem ajánlatos mert kimarja a színét. :)
2016. nov. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ecet: fertőtlenítés, vízkőoldás, légfrissítés. (Mivel sav bizonyos mikrobákat elpusztít) Ecetes vízzel tisztított ablak csillogóbb.

Szódabikarbóna: elszórva hangyák ellen hatásos, textil folttisztításra.

2017. dec. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!